Абсолютна більшість населення України, а саме понад 90%, пишаються своїм громадянством. До того ж цей показник є найвищим за останні 20 років.
Про це свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.
Так, відповідаючи на запитання "Наскільки Ви пишаєтесь тим, що Ви громадянин України?", у червні 2024 року 91% опитаних відповіли, що "дуже пишаються" або "скоріше пишаються" своїм громадянством. У 2015 році цей показник був значно менший — таких було лише 68%, у 2010-му — 62%, а у 2000-му — 62%. Порівняно з 2000 роком частка тих, хто пишається українським громадянством, зросла у Західному регіоні з 76% до 95%, у Центі України — з 63% до 93%, у Південному регіоні — з 55% до 92%, а на Сході — з 67% до 83%.
Соціологи зазначають, що представники молодших вікових груп частіше, ніж старше покоління, пишаються державними символами України та атрибутами незалежної держави. Наприклад, пишаються прапором України 69% респондентів віком молодше 30 років і 61% тих, кому 60 і більше років, гербом України — відповідно 68% і 58,5%, державною мовою — 68% і 62%.
Результати соціологічного опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року. Опитували населення віком від 18 років методом face-to-face у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).
Нагадаємо, за даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, більшість населення України, а саме 70%, не хотіли б виїжджати до іншої країни на постійне місце проживання у разі відкриття кордонів. Водночас таке бажання виявила п'ята частина респондентів.