1 064 день війни
Особовий склад
823 980
Танки
9 844
Артилерія
22 194
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 050
Крилаті ракети
3 051
Гелікоптери
331
БПЛА
23 039
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,16
42,1
43,5
43,5
Не лише джерело вітамінів: вчені назвали ще одну важливу користь від фруктів та овочів
Фото: Pixabay

Не лише джерело вітамінів: вчені назвали ще одну важливу користь від фруктів та овочів

Споживання фруктів та овочів сприяє частоті випорожнення людини, що може позитивно вплинути на її загальне здоровʼя. Відповідні висновки зробили дослідники з Інституту системної біології Сполучених Штатів Америки.

Як повідомляє Science Alert, вчені назвали й інші фактори, які мають вплив на частоту випорожнення, а саме: збільшення споживання води, регулярна фізактивність та дотримання рослинного раціону.

Вчений Шон Гіббонс та його команда проаналізували дані 1400 здорових дорослих добровольців, зокрема інформацію про їхній спосіб життя, біохімічний аналіз крові, стан кишківника та генетику. Людей розділили на чотири групи за частотою дефекації.

Перша група — це люди, які мали закреп та мали одне або два випорожнення на тиждень. Друга група — учасники, які мали низьку норму випорожнень, а саме від трьох до шести разів на тиждень. Третя група — висока норма, ці учасники дослідження ходили до туалету від одного до трьох разів на день. Учасники в четвертій групі страждали на діарею.

"Коли калові маси надто довго затримуються в кишківнику, мікроби виснажують доступну клітковину, яку б мали ферментувати у корисні жирні кислоти. Замість цього ферментують білки, виробляючи токсини", — наголошують вчені.

Гіббонс додає, що навіть у здорових людей, які страждають закрепами, було виявлено підвищення рівня цих токсинів у крові. За його словами, такі токсини сильно шкодять ниркам. Водночас у людей з діареєю науковці виявили ознаки запалення та пошкодження печінки.

"Під час діареї організм виділяє надмірну кількість жовчної кислоти, яку в іншому випадку печінка переробила б для розчинення та поглинання харчових жирів", — зазначає Гіббонс.

Водночас норма — це від одного до двох випорожнень на добу. У такому випадку в людини є кишкові бактерії, які ферментують клітковину. Саме вони повʼязані з хорошими показниками здоровʼя та самопочуття.

Дослідники додають, що юні особи, жінки та ті, хто має низьку вагу, як правило, рідше випорожнюються. Гендерну різницю можна пояснити гормональними та неврологічними відмінностями між чоловіками та жінками, а також кількістю спожитої людиною їжі, адже зазвичай чоловіки їдять більше, ніж жінки.

Отже, щоб мати частіше випорожнення, потрібно:

  • більше вживати фруктів та овочів;
  • пити велику кількість води;
  • мати регулярну фізактивність;
  • дотримуватися рослинного раціону.

Нагадаємо, раніше британські вчені повідомляли, що бджолиний віск може мати велике значення для збереження продуктів у зонах бойових дій. Багаторазова упаковка з бджолиного воску може захистити харчі, зокрема від комах.

Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама