1 246 день війни
Особовий склад
1 045 220
Танки
11 041
Артилерія
30 722
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 199
Крилаті ракети
3 533
Гелікоптери
340
БпЛА
47 552
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Не схильний до компромісів: в ISW проаналізували, як далеко сягають територіальні амбіції Путіна
Володимир Путін. Джерело: росЗМІ

Не схильний до компромісів: в ISW проаналізували, як далеко сягають територіальні амбіції Путіна

Кремлівський диктатор Володимир Путін дотримується своєї вимоги, щоб Україна поступилася всіма чотирма областями, які Росія незаконно анексувала, але не повністю окупувала. Це відбувається, попри те, що кремлівські чиновники сигналізували про те, що Росія має територіальні амбіції поза цими чотирма областями.

Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War), які послалися на агенцію Reuters. Журналісти зауважили, що Путін зараз менш схильний іти на територіальні компроміси та продовжує вимагати повну Луганську, Донецьку, Запорізьку та Херсонську області, включаючи райони, які російські війська наразі не окупують.

"Путін посилив свою позицію щодо території. Він уперше зажадав, щоб Україна поступилася всіма чотирма областями, у червні 2024 року, і російські чиновники з того часу часто повторювали цю вимогу", — йдеться в повідомленні.

Своєю чергою, американські експерти повідомили, що, за оцінками української військової розвідки, російське військове командування розгорнуло 125 000 військовослужбовців до кордонів Сумської та Харківської областей — двох областей, які Росія незаконно не анексувала.

До того ж російські війська проводять наступальні операції, спрямовані на створення буферної зони в Харківській області з травня 2024 року. Також окупанти нещодавно розпочали атаки з метою створення буферної зони на півночі Сумської області, при цьому російські чиновники закликали Росію захопити Суми, ймовірно, щоби висунути умови для анексії області Росією.

"Росії, ймовірно, буде важко захопити всі чотири незаконно анексовані області, особливо враховуючи, що захоплення сильно укріпленого фортечного поясу в Донецькій області та форсування річки Дніпро в Херсонській області вимагатиме значно більших угруповань сил, ніж ті, що зараз розгорнуті на сході та півдні України", — зробили висновок аналітики.

Вони додали, що російське військове командування зосередило би свої зусилля винятково на захопленні всіх чотирьох областей, якби територіальні амбіції Кремля справді обмежувалися цими чотирма областями, але розгортання значних сил для наступу в Харківській і Сумській областях свідчить про те, що Росія має намір посилити свої територіальні вимоги.

"Кремль зберігає значні територіальні амбіції на півдні та сході України, а російські чиновники з найближчого оточення Путіна навіть закликали Росію взяти під контроль більшу частину країни. Путін продовжує демонструвати свою готовність досягати своїх військових цілей військовим шляхом тривалої війни в Україні, під час якої російські війська продовжуватимуть лише поступове чи повзуче просування", — підсумували в Інституті вивчення війни.

Інші ключові висновки ISW

  • Повідомлення західних інсайдерів про вимоги Кремля припинити війну в Україні продовжують узгоджуватися з неодноразовими публічними заявами кремлівських чиновників, які викладають вимоги Росії, вказуючи на те, що мета Росії — капітуляція України та знищення НАТО — залишається незмінною.
  • Кремль продовжує просувати свої давні хибні наративи про те, що загроза розширення НАТО змусила Росію вдертися в Україну 2022 року, та що НАТО продовжує загрожувати безпеці Росії.
  • Кремль продовжує просувати уявлену президентом Росії Володимиром Путіним євразійську архітектуру безпеки – блок під керівництвом Росії, спрямований на протидію Заходу та НАТО.
  • Росія та Білорусь скоротили масштаби спільних російсько-білоруських військових навчань "Захід-2025", що мали відбутися у вересні 2025 року, та перенесли основний маневр якомога далі від західних кордонів Білорусі, що, ймовірно, сприятиме видимості співпраці та відволіканню уваги від обмежених військових можливостей Росії за межами українського театру військових дій.
  • Президент Росії Володимир Путін продовжує просувати неофіційну російську ідеологію, сформовану на основі російського націоналізму, та намагатися об'єднати російське суспільство на підтримку війни Росії в Україні.
  • Українські війська здійснили серію далекобійних ударів безпілотників по оборонно-промисловій базі Росії 27 та 28 травня.
  • Західні союзники України продовжують надавати військову допомогу Україні.
  • Нещодавно українська влада ідентифікувала російського військовослужбовця, відповідального за страту двох українських військовополонених у січні 2025 року.
  • Російські війська нещодавно просунулися в Курській області та поблизу Часового Яру, Торецька, Покровська та Великої Новосілки.

Нагадаємо, американський президент Дональд Трамп наголосив, що через два тижні зрозуміє, чи намагається глава Кремля Володимир Путін обдурити його щодо припинення бойових дій. Якщо так відбудеться, то США змінять підхід до країни-агресора.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама