У неділю, 13 квітня, у Белграді організували мітинг на підтримку президента Александара Вучича. Водночас у місті тривають масштабні антипрезидентські протести. Цього разу тисячі людей із різних міст Сербії, Косова та Боснії приїхали на підтримку Вучича.
Про це повідомила агенція Reuters. Журналісти зазначили, що головні вулиці Белграда перекрили для руху транспорту, а перед парламентом встановили кіоски з фаст-фудом і напоями.
Мітинг під назвою "Не віддамо Сербію" розглядається як відповідь Вучича на великий антиурядовий мітинг 15 березня, коли понад 100 тисяч людей взяли участь у найбільшій за останні десятиліття акції протесту.
"Кольорова революція закінчилася. Вони можуть гуляти скільки завгодно, але з цього нічого не вийде", — заявив Вучич.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступив на мітингу по відеозв'язку.
"Сербські патріоти можуть розраховувати на угорських патріотів", — сказав Орбан.
Мітинг особисто відвідав президент Республіки Сербської Мілорад Додік, якого Боснія оголосила в міжнародний розшук.
"Немає нікого, хто міг би повести Сербію вперед, окрім президента Вучича. Завдяки йому ми сьогодні вільно говоримо", — заявив він.
Напруга між прихильниками Вучича й антиурядовими протестувальниками відчується постійно. У Новому Пазарі, адміністративному центрі сербського регіону з мусульманською більшістю, антиурядові активісти намагалися перешкодити автобусам із прихильниками Вучича виїхати з міста.
У Белграді протестувальники намагалися перешкодити автобусам дістатися до центру міста та закидали їх яйцями, що викликало втручання поліції.
У Сербії вже декілька місяців тривають антиурядові мітинги після того, як 16 людей загинули внаслідок обвалу даху на залізничному вокзалі, що викликало звинувачення у широкомасштабній корупції та недбалості. Протести розрослися й охопили студентів, вчителів і фермерів. Вучичу перебуває при владі вже 12 років на посадах прем'єр-міністра та президента.
Нагадаємо, що 4 березня в Сербії в парламенті опозиційні депутати влаштували бійку, вони кидали димові шашки та використали сльозогінний газ. Причиною такого хаосу стали протести проти уряду та підтримка студентів-демонстрантів.