1 049 день війни
Особовий склад
800 010
Танки
9 710
Артилерія
21 710
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 038
Крилаті ракети
3 014
Гелікоптери
330
БПЛА
21 708
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,08
42,35
43,33
43,7
Неочікувані висновки: вчені розповіли про вплив здорового харчування на жіночий організм
Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

Неочікувані висновки: вчені розповіли про вплив здорового харчування на жіночий організм

Науковці встановили, що якість харчування має вплив на чутливість до болю та фізичну витривалість у жінок. Зокрема, на це не впливає кількість жирових відкладень та індекс маси тіла.

Як повідомляє MedicalNewsToday, у відповідному дослідженні взяли участь 654 австралійці віком від 18 до 89 років.

Варто зауважити, що серед них 57% були жінками. Дослідники аналізували, чи може жирова маса тіла бути посередником між якістю харчування та такими показниками, як чутливість до болю та фізична функціональність.

Задля збору інформації вчені використовували анкету частоти споживання їжі за останній рік, а якість раціону оцінювали відповідно до Австралійського індексу дієтичних рекомендацій. Чутливість до болю вимірювали за шкалою болю, а фізичну форму оцінювали за допомогою сили хвату рук.

"У жінок краща якість харчування була пов'язана зі зниженням рівня болю (на 37,2–38,8%) незалежно від рівня жирових відкладень", — наголосили автори дослідження.

Так, жінки, які споживали більше злаків, овочів, фруктів, нежирних білків, мали ще кращі результати, а саме на 46–48% зниження рівня болю. Окрім цього, ліпший раціон позитивно вплинув на фізичну силу учасниць дослідження, зокрема на міцність хвату рук.

Важливо зауважити, що у чоловіків прямого або опосередкованого зв'язку між харчуванням, болем та фізичною функцією виявлено не було.

Науковці зауважили, що здорове харчування є лише частиною стратегії боротьби з хронічним болем. Поєднання дієти зі здоровим способом життя, регулярною фізичною активністю та іншими немедикаментозними методами може забезпечити довгострокове полегшення болю та підвищення якості життя.

Нагадаємо, раніше науковці встановили, що регулярна фізична активність, незалежно від її виду чи інтенсивності, підвищує швидкість роботи мозку. Відповідний позитивний ефект є від прогулянки, прибирання, чи вигулювання собаки.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама