У ніч на вівторок, 1 квітня, російські окупанти завдали удару двома керованими авіаційними ракетами Х-59/69. Сили оборони знешкодили обидві повітряні цілі.
Про це повідомила прес-служба Повітряних сил Збройних сил України.
"Збито дві керовані авіаційні ракети Х-59/69", — йдеться в повідомленні.
Українські військові уточнили, що ці ракети російські загарбники запустили з літаків тактичної авіації на Запорізькому напрямку.
"Обидві ракети збила протиповітряна оборона. Тримаймо небо! Разом — до перемоги!" — наголосили в Повітряних силах ЗСУ.
Уночі Повітряні сили попереджали про активність ворожої тактичної авіації на східному напрямку та загрозу застосування авіаційних засобів ураження для прифронтових областей, а також Дніпропетровської області.
Про відбій загроз в усіх областях України наші військові оголосили о 06:34.
У Повітряних силах ЗСУ фактично підтвердили, що російські окупанти минулої ночі не вдалися до масованої дронової атаки на Україну. Таке сталося вперше цього року.
Попередня така пауза зафіксована ще 2024 року в ніч на 10 грудня. Тоді ймовірною причиною паузи називали погані погодні умови, що впливає на дальність і траєкторію польотів "Шахедів".
Перед цим паузу в обстрілах фіксували 14 жовтня. Однак, імовірно, це було результатом успішного удару ЗСУ по складу з дронами під Єйськом.
Нагадаємо, що попередньої ночі російські окупанти атакували Україну балістичною ракетою та 111 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів. Сили оборони збили 65 ворожих дронів, 35 безпілотників-імітаторів не досягнули цілей.