Німеччина посилила перевірки танкерів у Балтійському морі. Це потрібно, щоб завадити російському тіньовому флоту, який складається із застарілих суден, обходити західні нафтові санкції.
Як повідомляє газета Financial Times, Берлін почав вимагати страхові документи у танкерів, які прямують на схід через 18-кілометрову протоку, що розділяє острови Фемарн і Лолланд.
Недотримання європейських норм може призвести до "загальноєвропейського моніторингу" і "внесення суден до санкційного списку", йдеться в заяві німецького уряду. Газета додає, що відповідна ініціатива є частиною скоординованих зусиль північноєвропейських країн, спрямованих на боротьбу з тіньовим флотом старих суден, які курсують через європейські води без належних документів і допомагають Москві обходити обмеження цін на нафту, встановлені G7. У вівторок, 2 липня, Швеція також посилила контроль.
"Санкції G7 забороняють західним компаніям надавати послуги страхування суднам, які порушують умови обмеження цін на російську нафту в 60 доларів. Кораблі російського тіньового флоту часто або користуються послугами страховиків, надійність яких сумнівна, або не мають жодного страхування", — додає газета.
Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль заявив, що мета є дуже чіткою. Йдеться про посилення тиску на російський тіньовий флот і захист Балтійського моря.
"Перевіряючи страхування, ми додаємо ще один шматочок до пазла. Чим повнішою буде картина, тим швидше ми зможемо вжити заходів разом з нашими партнерами в регіоні Балтійського моря, включаючи внесення суден до санкційних списків", — зазначив міністр транспорту Німеччини Патрік Шнайдер.
Газета додає, що занепокоєння щодо страхування зросло останніми роками, адже прибережні держави побоюються потенційних розливів нафти. За оцінками, танкери тіньового флоту були причетні до майже 30 аварій у період з 2022 по 2023 рік.
Євросоюз намагається посилити тиск на Москву, поки американський президент Дональд Трамп прагне домовитися з російським диктатором Володимиром Путіним про припинення вогню у війні РФ проти України. Єврокомісія працює над 18-м пакетом економічних санкцій, який містить пропозицію знизити "стелю цін" на російську нафту з 60 доларів до 45 доларів. Втім, минулого тижня лідери ЄС не змогли ухвалити нові санкції проти РФ через спротив, зокрема, Словаччини, яка все ще значною мірою залежить від російських нафти й газу.
Нагадаємо, раніше агентство Reuters повідомляло, що Німеччина очікує, що план Євросоюзу щодо 18-го пакету санкцій проти Росії буде прийнято цього тижня. Зокрема, йдеться про заборону на операції з газопроводами "Північний потік" і про зниження граничної ціни на російську нафту до 45 доларів за барель.