Кабінет міністрів України схвалив стратегію розвитку Зони відчуження до 2032 року. Нещодавно її основні положення представили членам Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.
Про це повідомила прес-служба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з посилання на міністра Руслана Стрільця.
"Донині у нас не було такого стратегічного документа. Він необхідний для дієвих кроків та оновлення законодавства. Ми маємо створити нову історію Чорнобильської зони відчуження. Десятки тисяч гектарів цієї території можуть стати місцем інновацій та екологічного лідерства", — наголосив Руслан Стрілець.
Також Руслан Стрілець мав нагоду презентувати стратегію розвитку Зони відчуження та продемонструвати наслідки її окупації членами Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни під час їхнього візиту в Чорнобильську зону минулого тижня.
"Упевнений, що відвідування цих територій показало колегам важливість реалізації Environmental Compact для України. Адже екологічна безпека також є ключовою для реалізації такого пункту української Формули миру як "Ядерна безпека". Росія має припинити цілеспрямовані обстріли та військову окупацію атомних електростанцій, а завдання міжнародної спільноти вжити всіх можливих заходів для запобігання ядерній катастрофі", — зауважив Руслан Стрілець.
Нагадаємо, що на початку лютого президент України Володимир Зеленський зустрівся із членами міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни. Її очолюють колишній віце-премʼєр-міністр і міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем і керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими