1 225 день війни
Особовий склад
1 022 090
Танки
10 985
Артилерія
29 794
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 191
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
43 013
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Обмеження на експорт українського зерна: Німеччина з Францією виступили з заявою
Фото: dzen.ru

Обмеження на експорт українського зерна: Німеччина з Францією виступили з заявою

Країни Євросоюзу підтримали позицію президента Володимира Зеленського щодо обмежень на експорт українського зерна. Глава держави назвав таку ініціативу "абсолютно неприйнятною і відверто антиєвропейською".

Про це повідомляє AFPЗазначається, що Німеччина і Франція виступили проти продовження обмежень на експорт українського зерна до Угорщини, Польщі, Словаччини, Румунії та Болгарії.

Так, міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір заявив, що Європейська комісія повинна чітко дати зрозуміти, що будь-яке продовження обмеження неможливе. Він наполягав на тому, що внутрішньополітичні суперечки в Польщі напередодні виборів, які відбудуться пізніше цього року, не повинні розігруватися "на спині України".

Міністр сільського господарства Франції Марк Фесно заявив, що не може бути жодних односторонніх заходів, "ніяких індивідуальних авантюр, тільки колективна відповідь на виклик дестабілізації ринків".

Своєю чергою речниця Єврокомісії Міріам Гарсія Феррер наголосила, що Брюссель "дуже інтенсивно" працює з п'ятьма країнами-членами ЄС та Україною, намагаючись знайти рішення.

"Ці заходи (обмеження, — ред.) є цільовими й тимчасовими. Вони були запроваджені у зв'язку з дуже специфічною ситуацією, пов'язаною з логістичними перешкодами та спрощенням торгівлі, яка склалася в цих прикордонних країнах", — сказала Міріам Гарсія Феррер.

Нагадаємо, Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина проситимуть Євросоюз подовжити заборону на імпорт українського зерна після граничного терміну, 15 вересня. На їх думку, це необхідно для того, щоб уникнути серйозних збоїв на ринку.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама