
Українська та російська сторони провели важливі переговори щодо долі військовополонених та зниклих безвісти осіб під час чергового етапу репатріації. Сторонам вдалося досягти низки конкретних домовленостей та обмінятися новими масштабними реєстрами для подальшої верифікації громадян.
Про це у Telegram-каналі повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Переговори відбулися безпосередньо під час нещодавнього процесу повернення захисників додому. Український омбудсман провів офіційну зустріч із російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою. Ключовими темами діалогу стали гуманітарні питання, верифікація осіб та покращення умов утримання бранців.
За результатами зустрічі сторони зафіксували спільне рішення продовжити практику взаємних візитів до місць утримання військовополонених. Також триватиме робота над офіційним підтвердженням перебування українських громадян у полоні на території Росії.
Окремим вагомим кроком став обмін великими списками військовослужбовців з обох сторін, які наразі вважаються зниклими безвісти за особливих обставин. Ці дані необхідні для остаточного підтвердження їхнього точного статусу. Крім того, посадовці обмінялися запитами на отримання копій документів для врегулювання питань у межах цивільно-правових відносин.
"Окремо домовилися продовжити цю роботу й надалі. Акцентую: для мене головне результат, який допоможе нашим громадянам — тим, хто у полоні, зниклим безвісти, їхнім рідним", — наголосив Лубінець.
Нагадаємо, Україні 26 червня вдалося здійснити чергове масштабне визволення своїх громадян із ворожого полону. Додому повернулися 160 військовослужбовців, які перебували у неволі країни-агресорки ще з 2022 року.