За словами чинного очільника Пентагона Ллойда Остіна, попри те, що Росія, мабуть, володіє ініціативою у вторгненні в Україну, Кремль стикається зі наростальною кількістю проблем, які ускладнять будь-які спроби закріпити досягнуті успіхи.
Про це повідомляє Bloomberg.
Він виступив у Рамштайні, Німеччина, перед черговою зустріччю союзників України для координації постачання зброї, її останньою зустріччю у цій ролі перед вступом Дональда Трампа на посаду 20 січня.
"Є думка, що Росія тут має вирішальне значення і має всі переваги. У неї є деякі переваги, але вона не домінує у цьому рівнянні повністю. І якщо вона отримає те, що хоче, це коштуватиме їй у майбутньому", — заявив міністр оборони Ллойд Остін в інтерв'ю Bloomberg News.
Посадовець наголосив, що це міркування має враховуватися в будь-яких спробах домогтися припинення вогню, яке може зробити нова адміністрація Дональда Трампа. Республіканець заявив, що хоче швидко закінчити війну в Україні, і його радники дали зрозуміти, що правочин може залишити президента Росії Володимира Путіна під контролем майже 20% української території, яку зараз займають його війська.
Президент України Володимир Зеленський також пом'якшив свою позицію останніми тижнями, припустивши, що його уряд може використати дипломатичні засоби для повернення своїх земель, оскільки російські війська неухильно просуваються вперед. У росіян "теж є свої проблеми. Вони вирушили до КНДР, до Ірану за допомогою, зброєю та боєприпасами, а тепер ще й за людьми". За даними Києва та його союзників, Північна Корея відправила до Росії тисячі солдатів.
"Тим часом Україна продовжує нарощувати свої можливості", — сказав Остін. Глава Пентагона заявив, що окупація великих територій України також вимагатиме значних ресурсів навіть після припинення вогню. "Росії доведеться вкласти багато сухопутних військ, щоб утримати її", — йдеться у заяві Остіна.
Зеленський також має приєднатися до представників міністерства оборони в Рамштайні, де США нададуть Україні останні 500 мільйонів доларів військової допомоги. Остін відхилив критику з боку деяких європейських та українських чиновників щодо того, що адміністрація президента Джо Байдена не має чіткої стратегії підтримки України.
"Вона допомогла Україні вижити, допомогла Україні захистити свою суверенну територію. Втрата 700 тисяч солдатів убитими і пораненими — це було б за межею уяви три роки тому" для Росії, коли почалося її повномасштабне вторгнення", — сказав Остін про стратегію Джо Байдена.
Він вказав на Сирію як ще один приклад стратегічного успіху у наданні допомоги Україні у протистоянні з Росією. Оскільки Путін так багато присвятив своїм зусиллям в Україні, він не зміг допомогти своєму союзнику, нині поваленому диктатору Башару Асаду, сказав Остін. За словами глави Пентагона, відсутність доступу до ключової військово-морської бази в Сирії ставить під сумнів здатність Путіна підтримувати його зусилля в Африці.
Раніше повідомлялось, що адміністрація чинного президента Сполучених Штатів Джо Байдена не встигне реалізувати усю суму в рамках схваленого навесні 2024 року Конгресом фінансування допомоги для України. У нового глави держави Дональда Трампа залишиться для Києва "кілька" мільярдів доларів.
Нагадаємо, раніше міністр оборони Рустем Умєров запевнив, що Україна отримуватиме достатні об'єми військової допомоги й у 2025 році. Загалом США надає нашій державі половину підтримки, партнери з Євросоюзу — понад 40%, решта допомоги надходить від інших держав та власних вкладень Києва.
Водночас президент Володимир Зеленський заявляв, що Сполучені Штати Америки збільшують постачання військової допомоги Україні.