Сирійські медіа "заблюрили" обличчя міністерки закордонних справ Німеччини Анналени Бербок, яка відвідала столицю країни Дамаск.
Про це пише німецьке N-TV.
Як зазначає видання, від імені Євросоюзу міністерка закордонних справ Бербок веде переговори з новим сирійським керівництвом про відновлення політичних відносин. Права жінок також є індикатором цього. Як показує візит Анналени Бербок до Дамаску, у нового сирійського керівництва, очевидно, є серйозні проблеми у спілкуванні з впливовими політиками з-за кордону. Коли вона прибула до президентського палацу, імовірно з релігійних міркувань, політика до невпізнання також "заблюрили" у соціальних каналах ісламістського повстанського угрупування "Хайят Тахрір аш-Шам" (ХТШ).
Прикладом може бути канал HTS-near під назвою Альмхарар. Увечері у п'ятницю він опублікував чотири фотографії офіційного прибуття Бербок та німецько-французької делегації до Дамаску. Обличчя міністра закордонних справ Німеччини не можливо було побачити на жодній фотографії, а ось обличчя її французького колеги добре проглядалось. В одному кадрі ще двоє людей невпізнані. Імовірно, це два перекладачі, які були присутні на зустрічі в Дамаску для перекладу дипломатичних переговорів. В результаті відбувається порівняння зображень із записами на інших каналах.
🇸🇾🇪🇺🇩🇪| The victory of European foreign, feminist and democratic policy looks like this
1 - First, the new Syrian authorities refused to shake hands with Berbok,
2 - And today, mainstream media Focus reports that the new al-Qaeda splinter group Hayat Tahrir al-Sham (HTS),… pic.twitter.com/i3ox0WEkgV— W&S (@Addick_tv) January 5, 2025
Видання наголошує, що в Корані не вказано, що рукостискання між чоловіком та жінкою заборонено. Помірні мусульмани навіть вважають, що дозволено торкатися частин тіла, що не підлягають носінню чадри. Строго релігійні мусульмани, такі як члени ісламістського повстанського угрупування ХТС, роблять висновок із релігійних текстів, що рукостискання жінці є першим кроком до "блуду". Ультраконсервативні ісламські країни, такі як Афганістан та Іран, також накладають на жінок правила щодо одягу, наприклад, носіння хустки або чадри.
У Сирії у "заблюренні" не було потреби до падіння Башара Асада. Асма аль-Асад, дружина жорстокого правителя, також з'явилася на публіці без хустки. Ця поміркована інтерпретація ісламу також відображена у сирійському державному інформаційному агентстві "Сана". Там Бербок не була "заблюреною" у повідомленнях про її візит до Дамаску, як установила група перевірки НТВ.
Під час свого візиту до Дамаску міністр закордонних справ Німеччини також заявила, що збереження прав жінок є індикатором того, чи можливий новий політичний початок між Європою та Сирією. Через багаторічну війну, яку Асад вів проти свого народу, ЄС і США ввели проти країни далекосяжні санкції.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна планує налагодити дипломатичні відносини зі Сирією після багаторічної паузи. Також Київ долучиться до допомоги Дамаску відновити стабільність у країні та радить йому повністю позбутися російського втручання.
Також 30 грудня очільник Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга здійснив візит до Дамаска. Там він провів переговори з керівництвом сирійської адміністрації, лідером країни Ахмадом аш-Шараа.
Нещодавно повідомлялось, що Туреччина відкриває на кордоні зі Сирією пункт пропуску "Яйладагі", щоб створити умови для безпечного та добровільного повернення мільйонів сирійських мігрантів, яких приймає країна. Він через бойові дії був закритий з 2013 року.