Делегація Російської Федерації під час переговорів зі Сполученими Штатами в Ер-Ріяді відмовилася обговорювати можливого припинення ударів по цивільній інфраструктурі України.
Таку заяву зробив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в інтерв'ю "Укрінформу".
За словами посадовця, Київ наполягав на тому, щоб було запроваджено заборону на обстріли цивільних об'єктів. Йдеться про житлові будинки, школи, дитячі садки тощо.
Водночас представники Москви в Саудівській Аравії заявили американцям, що нібито не можуть обговорювати припинення атак на цивільну інфраструктуру, бо у немає відповідного мандату.
"Дійсно, ми окремо говорили про цивільну інфраструктуру – про житлові будинки, школи, дитячі садки й так далі. Що зробила Росія? Протягом переговорів, наскільки ми розуміємо з інформації американської сторони, вони взагалі відмовилися говорити про цивільну інфраструктуру, розказуючи американській делегації, що не мають мандату для обговорення цього питання", — сказав Ігор Жовква.
Заступник керівника Офісу президента заявив, що Росія 25 березня опублікувала власний перелік об'єктів енергетичної інфраструктури, атаки на які повинні бути заборонені в рамках припинення вогню.
"Американська сторона не погоджувала цей список, тому що знову ж таки, як і заява про нібито якісь умови перемир’я на Чорному морі, вона вийшла лише російською мовою. Її немає на сайті Білого дому чи Державного департаменту США. Це якийсь список, складений росіянами відповідно до їхніх побажань", — сказав він.
Москва, за словами Жовкви, навпаки, останніми тижнями здійснює ще інтенсивніші обстріли українських населених пунктів, соціальних об'єктів.
"Ви бачили всі випадки, які сталися цими днями після тиші у повітрі, якої нібито дотримується Російська Федерація. Удари по Кривому Рогу, по Сумах доводять, що росіяни не планують припиняти обстріли принаймні по мирних людях", — резюмував Ігор Жовква.
Раніше аналітики Інституту вивчення війни повідомляли, що країна-агресорка Росія може посилити наративи про загрозу для Запорізької атомної електростанції з боку України. Головна мета окупантів — зрив переговорів між Україною та Сполученими Штатами.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 27 березня заявив, що війська країни-агресорки ведуть підготовку до весняного наступу на Сумщину і Харківщину. Його вони планували здійснити ще вісім місяців тому, але плани ворога було зірвано завдяки Курській операції.