Фото: соцмережі

Падіння уламків дрона на території Румунії: МЗС країни викликало голову російської дипмісії

Міністерство зовнішніх справ Румунії викликало голову дипмісії Російської Федерації через падіння уламків дрона на території країни. Бухарест вже проінформував НАТО про інцидент з уламками "Шахеда" та проводить консультації з союзниками по Альянсу.

Про це йдеться в заяві МЗС Румунії, пише Digi24. У міністерстві також висловили протест проти чергового порушення повітряного простору країни.

"Міністерство закордонних справ рішуче закликає покласти край неодноразовим нападам на українське населення та цивільну інфраструктуру та безвідповідальному загостренню з боку Російської Федерації ситуації з безпекою", — додали у відомстві.

Раніше повідомлялось, що у Румунії в районі сіл Нуферу та Вікторія в окрузі Тульча знайшли уламки російського дрона, який, імовірно, впав там після нічної атаки 13 вересня РФ по Одещині.

Попереднє падіння російського дрона у Румунії: що відомо

Під нічної атаки "шахедами" по портовій інфраструктурі Одеської області на Дунаї 4 вересня дрони-камікадзе впали на території Румунії. Державна прикордонна служба України повідомила, що це відбулося неподалік Ізмаїльського порту.

У Міністерстві закордонних справ України закликали партнерів прискорити забезпечення України додатковими сучасними системами протиракетної та протиповітряної оборони, а також бойовою авіацією, які посилять захист інфраструктури України, а також суміжних держав.

Міністерство оборони Румунії у спеціальній заяві засудило атаки на українські об’єкти та цивільну інфраструктуру. У румунському відомстві назвали їх невиправданими та такими, що порушують усі міжнародні гуманітарні правила. Водночас міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску повідомила, що атаки Російської Федерації по інфраструктурі на Півдні України несуть ризики для її країни.

Водночас президент Румунії Клаус Йоганніс заперечив падіння російських безпілотників 4 вересня на території його країни. Він заявив, що не було знайдено жодної деталі від дрона країни-агресорки.

Також румунський лідер наголосив, що держава повністю контролює свій повітряний простір і має "надзвичайно сильні гарантії безпеки". Крім того, Йоганніс зауважив, що країни НАТО визначилися з алгоритмом дій на випадок, якщо "щось впаде на їхню територію".

Згодом — після того, як уламки все ж виявили, — президент Румунії зробив нову заяву, зазначивши, що в разі підтвердження цього факту — це буде "серйозне порушення". До того ж Йоганніс знову назвав атаки на українську інфраструктуру в регіоні Дунаю воєнним злочином.

Нагадаємо, раніше румунські журналісти показали, який вигляд має місце, де впав дрон. Там відчутні наслідки сильного удару та вибуху. Дерева в цьому районі спалені, на них більше немає гілок і листя. На місці вибуху все зруйноване.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 13.09.2023 21:41