Фото: Ukrainian World Congress

Папа Римський виправдався за висловлювання про імперську спадщину Росії

Папа Римський Франциск пояснив свої висловлювання про імперську спадщину Росії. Понтифік запевняє, що його слова до російської молоді про "велику Росію" були невдало сформульовані.

Про це повідомляє агентство Reuters

"Я не думав про імперіалізм, коли говорив це. Можливо, це був не найкращий спосіб висловитися, але, говорячи про "велику Росію", я думав не стільки географічно, скільки культурно", — пояснив Франциск.

За словами Папи Римського, це були "спонтанні слова", які прийшли на думку через те, що він вивчав у школі російську історію. Понтифік також вважає, що цивілізовані країни не повинні скасовувати культуру країни-окупанта.

"Її не слід скасовувати через політичні проблеми. У Росії були похмурі політичні моменти, але спадщина є, вона доступна всім", — вважає Франциск.

Неоднозначні слова Папи Римського перед учасниками Х Всеросійського дня католицької молоді

У пʼятницю, 25 серпня, Папа Франциск висловився перед учасниками Х Всеросійського дня католицької молоді в Санкт-Петербурзі.

Серед іншого, він сказав:

"Ніколи не забувайте про спадщину. Ви — нащадки великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра І, Катерини ІІ, тієї імперії — великої, освіченої, великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини. Ви — нащадки великої Матінки Росії, крокуйте вперед з цим. І дякую вам — дякую за ваш спосіб бути, за ваш спосіб бути росіянами".

Згодом у Міністерстві закордонних справ України заявили, що понтифік поширює російські великодержавні ідеї, якими Кремль виправдовує вбивства українців.

Проте 29 серпня Ватикан опублікував офіційне пояснення слів Папи Римського Франциска про "нащадків великої Росії". Кажуть, що понтифік не мав наміру вихваляти імперіалістську логіку та правителів.

Крім того, свою реакцію оприлюднив Комунікат Апостольської Нунціатури в Україні. Кажуть, що Папське Представництво відкидає ні інтерпретації, які виникли опісля звернення Папи, оскільки понтифік "ніколи не закликав до імперіалістичних ідей".

Нагадаємо, 30 серпня Міністерство закордонних справ Литви запросило представника Ватикану в Литві на переговори у зв’язку з висловлюваннями Папи Франциска у Санкт-Петербурзі, в яких він вихваляє велич Російської Федерації.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 04.09.2023 21:45