Наприкінці літа в Данії розпочнуться навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Група українських пілотів вже готується до старту.
Таку заяву зробив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону "Єдині новини".
"Пілоти безпосереднього знаходяться зараз біля літаків. Певна група з них готується до того, щоб від’їжджати на навчання. Почнеться воно, мабуть, таки наприкінці літа, зі Скандинавських країн, з Данії, а далі усі країни, які входять до складу авіаційної коаліції, будуть долучатися до навчального процесу різних груп пілотів – і досвідчених, і молодих пілотів, які ще не мають льотних навичок", — сказав Ігнат.
За словами військового, після тренувань пілотів на F-16 розпочнеться навчання українських інженерів, які повинні будуть опанувати не лише обслуговування літака, а й те, як саме експлуатувати озброєння сучасних винищувачів.
Міністр оборони України Олексій Резніков 15 червня після засідання у форматі "Рамштайн" в Брюсселі повідомив про старт навчань для українських пілотів на західних винищувачах. Тренування почнуть спершу на літаках F-16. За його словами, процес навчання очолять Нідерланди та Данія.
Також Резніков заявив, що програму підготовки для F-16 розроблять до липня. Вона міститиме не лише підготовку пілотів. За інформацією Резнікова, у липні пілоти вирушать освоювати винищувачі F-16. Очікується, що вони зможуть навчитися польотів на сучасних літаках набагато швидше, ніж за стандартні шість місяців.
Зауважимо, що шість країн об’єднали зусилля для роботи над забезпеченням України бойовими повітряними силами. Зокрема, це Велика Британія, США, Бельгія, Нідерланди, Данія та Португалія.
Нагадаємо, за даними міжнародних партнерів, передача Україні винищувачів F-16 може тривати кілька місяців. Крім того, необхідно опрацювати низку деталей, перш ніж військові Збройних сил України зможуть використати західні літаки у великій кількості.
Раніше повідомлялось, що Італія не братиме участі у навчанні українських льотчиків експлуатації винищувачів F-16. Країна не брала на себе ці зобов'язання, а також не купуватиме відповідний тип авіації для України.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими