Підпалив важливі електропідстанції: на Одещині затримали іноземця-диверсанта ФСБ

Служба безпеки затримала ворожого диверсанта, який підпалював стратегічні енергооб’єкти в Одеській області. Йому загрожує довічне позбавлення волі.

Про це повідомила прес-служба СБУ.

За даними спецслужб, в середині квітня цього року він вилив 5 каністр з бензином на технологічне обладнання двох місцевих електропідстанцій, чим спровокував там пожежі. Відбулося загоряння силових трансформаторів, які забезпечують електроживлення восьми населених пунктів регіону.

У такий спосіб, як зауважили у СБУ, ворог намагався знеструмити сотні житлових будинків, лікарень, теплогенеруючих підприємств, гідроспоруд та об’єктів газопостачання

"Організатором диверсії є кримінальник із сусідньої країни Східної Європи. У злочинному світі він має статус "смотрящого" у двох прикордонних містах поблизу України. Він був завербований ФСБ і навесні цього року отримав завдання щодо вчинення серії підпалів на Одещині. Для цього залучив свого спільника, який мав посвідку на проживання в Україні", — йдеться у повідомленні.

Наголошується, що після вчинення злочину чоловік сподівався приховано виїхати за кордон. Проте СБУ встановила його місцезнаходження і затримала на місцевій автотрасі. Наразі йому повідомлено про підозру у диверсії. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Війна, 29.05.2024 14:23