Фото: Офіс президента

Підсумки складного, але змістовного тижня: Зеленський по-особливому звернувся до українців

Президент Володимир Зеленський наприкінці 352-ї доби героїчного протистояння російській навалі звернувся до українського народу. Зокрема, глава держави проінформував про засідання Ставки та дипломатичний марафон.

Засідання Ставки

У п'ятницю, 10 лютого президент провів чергове засідання Ставки. На ньому розглянули ситуація на фронті та обговорили постачання зброї для ЗСУ.

"Сьогодні провів чергове засідання Ставки. Це було насичене засідання.

Детально розглянули ситуацію на передовій, зокрема на Донеччині — Бахмутський та інші найгарячіші напрямки. Важкі напрямки.

Розглянули на Ставці ситуацію з постачанням зброї, загальну ситуацію із захистом держави.

Уже готуємося до нового "Рамштайну"  зокрема й про це говорили. Про нові опції в обороні, які маємо відкрити для України разом із партнерами", — розповів гарант.

Дипломатичний марафон

Очільник держави проінформував українців про зустрічі та перемовини із міжнародними лідерами, які відбулися цього тижня.

"Лондон, Париж, Брюссель — усюди я говорив цими днями про те, як посилити наших воїнів. Є дуже важливі домовленості, і ми отримали хороші сигнали.

Це стосується як далекобійних ракет і танків, так і наступного рівня нашої співпраці — бойової авіації. Але над цим треба нам ще попрацювати.

Я був дуже радий почути й побачити, що наші хлопці в Британії швидко навчаються керувати "Челенджерами".

Я був дуже радий переконатися, наскільки британці прагнуть, щоб ми перемогли. Все це надихає.

Я вдячний пану Прем’єр-міністру, парламенту Британії й усім британцям. І, звичайно, Його Величності Королю.

Фундаментальна зустріч відбулась у Франції з Президентом Макроном і канцлером Шольцом. Ми втрьох провели переговори — і це правильна розмова.

Розкривати її деталі неправильно, але можна сказати, що ми почули один одного. Франція – Україну, Німеччина — Україну. Партнери почули нашу позицію, наші аргументи.

Буде більше підтримки. І я дякую за це пану Президенту й усім французам, пану канцлеру й усім німцям. Відчувається це розуміння, що захист України  це захист інтересів і наших партнерів",  повідомив Зеленський.

До того ж український гарант розповів про візит до Брюсселю та виступ у Європейському парламенті.

"Брюссель. Засідання Європейської ради та наш спеціальний формат переговорів після засідання. Переговорів із лідерами ЄС не лише в межах Євроради, а й у межах спеціальних зустрічей, які відбулися після саміту. Загалом я зустрівся з усіма лідерами Євросоюзу.

А тепер наше спільне завдання — взяти все те, про що ми говорили та домовлялися, і трансформувати в конкретне постачання, у конкретні документи, у конкретні нові лінії співпраці.

Це було не просто моє звернення як Президента України, це був символічний момент. Певний ціннісний підсумок шляху, який ми пройшли у відносинах із Євросоюзом. І початок нового етапу. Коли Україна у Європейському парламенті, у Європейській Раді та інших інституціях Євросоюзу вже не гість чи партнер з-поза меж ЄС. Коли Україна стає повноправною частиною Євросоюзу.

Цього тижня я сказав багато слів вдячності нашим союзникам і партнерам – усім, хто нам допомагає. А зараз я хочу сказати слова вдячності вам, українці.

Для мене завжди честь представляти Україну, і я пишаюся нашим прекрасним і міцним народом",  додав президента.

Нагадаємо, Володимир Зеленський у п’ятницю, 10 лютого, провів чергове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Учасники заслухали інформацію про поточну ситуацію на передовій. Окрему увагу приділили захисту українських позицій на Донеччині — в районі Бахмута, Вугледара, а також у районі Кремінної на Луганщині та на інших ділянках фронту, де тривають активні бойові дії. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 10.02.2023 18:55