Голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев наразі не бачить підстав для підвищення податку на додану вартість. Проте до цього питання, імовірно, доведеться повернутися.
В інтерв'ю "Українським новинам" він нагадав, що обговорення підвищення ПДВ дискутувалося у різних аспектах від появи так званого "ресурсного законопроекту".
"Нині ми бачимо, що немає підстав підвищувати ПДВ, але не виключаємо, що вони з'являться в майбутньому. А це майбутнє може бути і через місяць або пізніше", — зазначив він.
Гетманцев пояснив, що може з'явитися відповідна пропозиція від Кабінету міністрів щодо підвищення податків. Проте, поки що позиція уряду така, що достатньо тих змін законопроекту №11416-д, за які Рада проголосувала в першому читанні.
"Але ми маємо пам’ятати не тільки про потреби до кінця року, але й на наступний рік, де ми поки що не маємо 100% впевненості щодо залучення усіх тих обсягів зовнішньої допомоги, якої потребуватимемо", — додав голова податкового комітету.
29 серпня комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав оновлену версію законопроекту про підвищення податків і рекомендував нардепам ухвалити його у першому читанні.
Проте 3 вересня Верховна Рада не підтримала оновлену версію законопроекту. Документ відправили на повторне перше читання. А вже 16 вересня податковий Комітет ВР прийняв до повторного першого читання цю версію урядового законопроекту про підвищення податків.
17 вересня Верховна Рада ухвалила у першому читанні оновлений законопроект про підвищення податків. Це вже друге голосування парламентарів цього місяця. У середині жовтня планується друге читання.
Законопроект передбачає:
Нагадаємо, напередодні заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук заявив, що у разі остаточного схвалення законопроекту про підвищення податків, він не матиме суттєвого впливу на рівень інфляції, оскільки додаткові надходження будуть компенсовані бюджетними видатками.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими