Французький лідер Еммануель Макрон назвав три головні послання після прибуття до української столиці у складі "Коаліції рішучих". Усі вони стосуються війни.
Відповідний допис з'явився у його соцмережі X.
"Повернувшись до Києва, я насамперед подумав про українців. Понад три роки ви чинили опір із гідною захоплення мужністю. За свою землю. За свою свободу. За Європу. Тому що так, тут на карту поставлено безпеку нашого континенту", — сказав він.
Макрон наголосив, перед обличчям агресії РФ відповідь повинна бути колективною, тому цей візит він здійснює разом із трьома країнами — Німеччиною, Польщею та Великою Британією.
Президент Франції переконаний, що, по-перше, це мир — справедливий і міцний мир починається з повного і беззастережного припинення бойових дій.
"Це пропозиція, яку ми висуваємо разом зі Сполученими Штатами. Україна прийняла її 11 березня. Росія ж зволікає, ставить умови, виграє час і продовжує свою загарбницьку війну", — сказав Макрон.
За словами політика, якщо РФ наполягатиме на блокуванні, "ми, як європейці та в тісній координації зі Сполученими Штатами, посилимо тиск".
"Ми вітаємо заклик президента Трампа зробити цей крок. Наша єдність - наша сила. У цьому також сенс цієї поїздки: ми всі хочемо миру!" — заявив він.
Як наголошує Макрон, майбутня мирна угода повинна гарантувати безпеку.
"Це те, над чим ми працювали на зустрічах у Парижі, Лондоні та сьогодні в Києві. Ми разом рухаємося вперед", — зазначив він.
Французький лідер наголосив, що Україна б'ється не лише за свій народ.
"Але й за європейський ідеал, у який ми віримо. Вільна, сильна, квітуча і європейська Україна — ось наш горизонт. Історія спостерігає за нами", — додав Еммануель Макрон.
Нагадаємо, напередодні президент Сполучених Штатів Дональд Трамп після переговорів із Володимиром Зеленським закликав Росію та Україну запровадити режим припинення вогню на 30 днів. Американський лідер зауважив, що перемир'я між Києвом і Москвою "має зрештою будуватися у напрямку мирної угоди".
Нещодавно президент Володимир Зеленський провів телефонні перемовини із Федеральним канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом. Очільник держави наголосив, що Україна розраховує на те, що Німеччина продовжить відігравати одну з ключових ролей у підтримці Києва, "для захисту наших людей зараз і для відновлення країни після закінчення війни".
Зазначимо, 7 травня президент Володимир Зеленський заявив, що пропозиція України щодо 30 денного перемир’я з Росією залишається в силі. Проте після численних ракетних та дронових атак абсолютно справедливо, що у цей день російське небо також весь день неспокійне.
Своєю чергою керівник Офісу президента Андрій Єрмак провів серію важливих онлайн-зустрічей із нашими партнерами зі США, Європейського Союзу, країн Північної Європи та Балтії. Головна тема — імплементація ініціативи про безумовне 30-денне припинення вогню, підтриманої Україною ще під час березневої зустрічі в Джидді за пропозицією США.
Також 8 травня лідер Франції Еммануель Макрон провів кілька розмов із президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом. Політики очікують від Росії підтримки заклику про безумовне припинення вогню.