На острові Галіндез, поблизу української антарктичної станції "Академік Вернадський", народилися близько тисячі пташенят субантарктичних пінгвінів.
Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр. Фахівці зазначили, що в частині гнізд ще лишаються яйця, тож кількість пташенят зростатиме, але більшість родин мають вже по двоє малюків.
"Вони зараз дуже різні: деякі щойно вилупилися, а деякі вже величенькі й розміром майже як їхні батьки", — розповів біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко.
Крім того, полярники оприлюднили відео, на якому показано процес годування пташенят. Зокрема, дорослі пінгвіни передають малюкам частково перетравлену їжу, переважно криль, безпосередньо з дзьоба в дзьоб.
До того ж науковці додали, що на Галіндезі гніздують переважно субантарктичні пінгвіни. Їх також називають "віслюкові" через характерний голосний крик. На цей острів вони прибувають навесні для розмноження. Тут будують гнізда, відкладають яйця (зазвичай по два) та виводять пташенят. Минулого сезону на Галіндезі кількість субантарктичних пінгвінів сягнула рекордних сім тисяч.
Нагадаємо, у вересні українські вчені на станції "Академік Вернадський" зафіксували досить рідкісне явище для Антарктиди. Йдеться про ясне нічне небо, що дозволило полярникам побачити великий та яскравий Місяць.