Фото: Віктор Орбан / скріншот

Politico: Дві сусідні з Україною держави відмовилися схвалити удари по РФ західною зброєю

Угорщина разом зі Словаччиною відмовилися схвалити удари України західною зброєю по території Російської Федерації. Керівництво обох держав підтримує теплі зв'язки з Кремлем.

Про це повідомляє Politico.

За даними видання, після прибуття до будівлі Ради Євросоюзу у Брюсселі головний дипломат ЄС Жозеп Боррель закликав зняти обмеження щодо використання Києвом наданої зброї для ураження цілей на території РФ.

"Зброя, яку ми поставляємо Україні, має бути використана в повному обсязі, і обмеження повинні бути зняті, щоб українці могли націлюватися на місця, звідки Росія їх бомбардує. Інакше зброя марна", — заявив Боррель.

На ранковій зустрічі міністрів Євросоюзу також був присутній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Чиновник, знайомий з перебігом переговорів, зазначив Politico, що український дипломат закликав європейських міністрів дозволити Києву бити по об'єктах на території РФ, заявивши, що цю пропозицію не слід вважати ескалацією.

Заклик Кулеби та заклики Бореля надати Києву свободу дій у використанні зброї, як зазначив чиновник, було підтримано на зустрічі Францією, Швецією, Латвією, Нідерландами та Польщею. Водночас деякі політики зазначили, що міжнародне право не забороняє державі входити на територію країни-агресора з метою самооборони.

При цьому Угорщина та Словаччина із дружнім Кремлю урядом Роберта Фіцо висловилися проти надання Україні такого дозволу. Politico підкреслює, що відносини між Угорщиною та Євросоюзом довгий час були непростими, але різко погіршилися після того, як Будапешт ухвалив ротаційне головування у Раді ЄС у липні.

На запитання журналіста, чому зустріч пройшла в Брюсселі, а не в Будапешті, Боррель відповів: "Тому, що я так вирішив. Я вважав, що набагато доречніше зробити це в Брюсселі, оскільки деякі позиції, виражені угорським урядом, прямо суперечать спільній зовнішній політиці та політиці безпеки. Набагато краще було б зробити це вдома", — додав Боррель.

Раніше повідомлялось, що Британія могла б дати дозвіл на удари по Росії ракетами Storm Shadow, проте необхідна згода Франції, Німеччини та США через їхній внесок у розробку ракет.

Нагадаємо, за даними Politico, сьогодні Сполучені Штати Америки не дозволяють Україні бити своєю зброєю вглиб Росії, окрім конкретних випадків, але можуть змінити свою позицію.

Своєю чергою очільник уряду Великої Британії Кір Стармер та міністр оборони країни Джон Хілі прийняли рішення бути більш відкритими щодо застосування наданої Києву зброї на території Російської Федерації, зокрема, у Курській області.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 30.08.2024 12:04