Фото: Facebook-сторінка Олега Ніколенка

Прем'єр Саксонії закликав Україну змиритися з тимчасовою втратою територій "задля перемир’я": у МЗС різко відреагували

Прем'єр-міністр Саксонії Міхаель Кречмер запропонував Україні тимчасово відмовитися від окупованих територій в обмін на припинення вогню.

Про це повідомляє Spiegel

Зокрема, в інтерв'ю газеті Funke Mediengruppe посадовець заявив, що уряд Німеччини має "не лише постачати Україні зброю, але й вдаватися до дипломатичних ініціатив" і що союзники "повинні спробувати вплинути на Путіна й уможливити припинення вогню".

"Можливо, що для перемир’я Україні спершу потрібно буде прийняти тимчасову втрату контролю над деякими територіями. Жоден квадратний метр української території не став російським. Але, як і в інших великих війнах, настав час для фінального рішення", — сказав прем'єр Саксонії.

Він також наголосив, що у політиці щодо Росії необхідний "розворот", зазначивши, що ідея послабити Росію у військовому, політичному та економічному плані, щоб вона більше не становила загрози — це "позиція, яка сягає корінням у 19 століття" та "закладає фундамент для подальших конфліктів".

"Росія — наш сусід. Небезпечний, непередбачуваний сусід", — сказав Кречмер.

Реакція України

Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив, що територіальні поступки призведуть до більшої агресії Росії.

"Якщо Україна змириться із тимчасовою втратою територій, російські війська стануть ближчими до Німеччини і Саксонії зокрема. До речі, Путіну добре відомий цей регіон за часи його служби під Дрезденом", — нагадав речник. 

Ніколенко вважає, що мир у Європі залежить від поразки Москви. Тому, якщо Україні поступиться своїми територіями, то агресія РФ може торкнутися і країни ЄС.

"Мир в Європі лежить через поразку Москви. Закликаємо німецького політика подивитися правді в очі: спочатку пані канцлер Ангела Меркель, а згодом і канцлер Олаф Шольц докладали величезних політичних зусиль, аби переконати Путіна зупинити війну. Це не допомогло. Як і не допоможуть будь-які інші поступки", — наголосив речник.

За словами речника МЗС, єдиним "розворотом" у політиці Німеччини щодо Росії може стати іще більша підтримка України. 

Нагадаємо, раніше головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявляв, що війна 2024 року має відрізнятися від війни 2023 року.

Водночас, за прогнозами західних експертів, прорив на лінії фронту та контрнаступ Збройних сил України 2024 року є малоймовірними. Аналітики стверджують, що інтенсивні бої на лінії фронту триватимуть. Росія зосередиться на консолідації території, яку вона вже захопила, особливо на Сході України. Багато чого для України залежить від США.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 27.12.2023 14:27