1 023 день війни
Особовий склад
758 730
Танки
9 532
Артилерія
21 072
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 023
Крилаті ракети
2 861
Гелікоптери
329
БПЛА
20 111
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,6
41,4
43,8
43,7
Президент Південної Кореї перепросив за введення воєнного стану
Юн Сок Йоль. Фото: Getty Images / Global Images Ukraine

Президент Південної Кореї перепросив за введення воєнного стану

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль перепросив у народу за раптове запровадження воєнного стану.

Про це повідомляє Yonhap.

"Я щиро шкодую і прошу вибачення у людей, які, напевно, були дуже здивовані", -- заявив лідер Південної Кореї у своєму зверненні за кілька годин до голосування в парламенті щодо його імпічменту.

Юн Сок Йоль також пояснив, що запровадив воєнний стан через "відчай" та пообіцяв, що більше подібних випадків не повториться.

"Я не уникну юридичної та політичної відповідальності, пов'язаної з цим оголошенням воєнного стану", -- додав він.

Що відомо про введення воєнного стану у Південній Кореї

У вівторок, 3 грудня, у Південній Кореї було оголошено воєнний стан. Таке рішення президент Юн Сок Йоль ухвалив після того, як над ним нависла загроза імпічменту. Зокрема, південнокорейський лідер пояснював, що воєнний стан вводиться для захисту конституційного ладу країни, адже йому нібито загрожує опозиція, яка "контролює парламент, симпатизує Північній Кореї і паралізує роботу уряду".

За даними місцевих ЗМІ, після того, як у країні ввели воєнний стан, військові оголосили про призупинення всієї парламентської діяльності в країні, а сама будівля парламенту була повністю заблокована спецпризначенцями. Також, Юн Сок Йоль нібито оголосив про розпуск парламенту країни.

Крім того, одразу після оголошення президентом воєнного стану у країні обвалилася і національна валюта. До того ж усі криптовалютні біржі в Південній Кореї наразі закриті.

На території Південної Кореї також було введено військову цензуру для всіх засобів масової інформації та запроваджено заборону зібрань, демонстрацій та мітингів.

Водночас очільник керівної партії "Народна влада" Хан Дон Хун розкритикував оголошення президентом Юн Сок Йолем воєнного стану, назвавши це рішення "неправильним", та наголосив, що планує його зупинити. А згодом парламент Південної Кореї ухвалив постанову про скасування в країні воєнного стану.

Згодом президент Південної Кореї Юн Сок Йол заявив про скасування воєнного стану в країні. Його було скасовано більш ніж через шість годин після оголошення надзвичайного стану у публічній заяві.

Нагадаємо, міністр оборони Південної Кореї Кім Ен Хен у середу, 4 грудня, перепросив за те, що викликав стурбованість громадськості спробою президента країни Юн Сок Йоля ввести воєнний стан, і запропонував піти у відставку.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама