Фото: скріншот з відео

Пригожин пропонував ГУР "здати" позиції російських військ, — WP

Власник російської ПВК "Вагнера" Євген Пригожин нібито пропонував Україні здати дані про позиції військ РФ. Це мало відбутися в обмін на відведення підрозділів Збройних сил з Бахмута. 

Про це пише Washington Post.

Видання вказує, що таку пропозицію ватажок найманців зробив нібито через свої якісь таємні контакти Головному управлінню розвідки Міноборони України наприкінці січня. Тоді "вагнерівці" гинули під час штурмів Бахмута тисячами, йдеться у новій порції оприлюднених секретних документів Пентагону.

"Пригожин публічно ворогував із російськими воєначальниками, які, як він заявляє, не змогли озброїти і поповнити запаси його сил. Але він також є союзником президента Росії Володимира Путіна, який цілком може розцінити пропозицію Пригожина обміняти життя бійців "Вагнера" на російських солдатів як зрадницьку", — йдеться у публікації.

Два українські чиновники підтвердили, що Пригожин кілька разів розмовляв з управлінням української розвідки, йдеться в матеріалі. У ГУР відхиляли пропозицію, тому що чиновники не довіряють Пригожину. У Вашингтоні також не повірили таким намірам керівника "вагнерівців", розповів офіційний представник США, стверджують журналісти.

"На цьому напруженому фоні Пригожин підтримував таємні відносини з українською розвідкою, які, окрім телефонних дзвінків, включали особисті зустрічі з офіцерами ГУР у невказаній африканській країні, йдеться в одному документі", — пише видання.

Також у матеріалі йдеться, що Пригожин нібито говорив офіцеру української розвідки, що війська РФ мають труднощі з постачанням боєприпасів, радив ЗСУ просуватися вперед і штурмувати адмінкордон з окупованим Кримом, у той час, як бойовий дух армії РФ був низьким.

Нагадаємо, очільник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин останнім часом дуже активно коментує тему майбутнього контрнаступу ЗСУ. У розвідці пояснюють, що у такий спосіб він готує російські еліти до життя після поразки у війні з Україною.

Також керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов вважає, що в Російській Федерації багато хто хоче фізично усунути власника ПВК "Вагнера" Пригожина. Буданов заявив, що його політичне майбутнє пов'язане з виживанням.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 15.05.2023 07:59