У вівторок, 6 травня, Комітет Верховної Ради з питань міжнародної політики підтримав ратифікацію угоди про корисні копалини між Україною та Сполученими Штатами Америки.
Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.
"Комітет з питань міжнародної політики підтримав ратифікацію за основу та в цілому угоду по копалинам", — написав він на своїй сторінці у Telegram.
За словами нардепа, була внесена пропозиція у текст рішення Комітету:
Це рішення підтримали 11 нардепів, які є членами цього Комітету ВР, 11 — утримався, а двоє не взяли участі в голосуванні.
Железняк уточнив, що ратифікація у Верховній Раді відбудеться 8 травня.
У ніч на четвер, 1 травня, міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів Сполучених Штатів Америки Скотт Бессент підписали угоду щодо мінералів. Укладання історичної угоди відбулося у Вашингтоні.
"Спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США-Україна", — повідомила українська посадовиця.
Основні положення угоди про надра:
"США роблять внесок у Фонд. Крім безпосередньо коштів, вони можуть робити його і новою допомогою, наприклад, системами ППО для України. Ми очікуємо, що перші 10 років прибутки та надходження фонду не розподіляються, а можуть лише інвестуватись в Україну – у нові проекти чи відбудову. Ці умови будуть обговорюватися додатково", — повідомила Свириденко.
Нагадаємо, раніше міністр фінансів США Скотт Бессент заявляв, що угода про корисні копалини, яку підписали Україна й Америка, є повноцінним економічним партнерством. Це дасть змогу президенту Дональду Трампу вести переговори з Росією на міцнішій основі.