На польсько-українському кордоні фіксують черги з гуманітарною допомогою для українських водіїв попри заяви протестувальників про безперешкодний проїзд.
Про це в інтерв'ю Українському радіо заявив генеральний консул України у Любліні Олег Куць.
За його словами, 25 листопада він разом із заступником міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергієм Деркачем провели зустріч з українськими водіями та польськими протестувальниками поблизу пункту пропуску у Дорогуську.
"Попри заяви протестувальників про те, що гуманітарна допомога чи цистерни з паливом йдуть поза чергою, ми бачимо випадки, що вони стоять у черзі. Крім того, польська преса також може поспілкуватися з нашими хлопцями, які розповідають про все. Вони також підтримують право на протест кожного, але не шляхом блокування кордону, особливо сьогодні, коли така безпрецедентна атака була на Київ, коли ворог б’є по нашій критичній інфраструктурі. Для нас надважливим є те, щоб наша енергетика отримувала необхідну допомогу, а все це зараз стоїть у чергах", — наголосив він.
Генеральний консул зазначив, що відбулася коротка розмова з представниками протестувальників. Останні пообіцяли пропускати всі важливі вантажі.
"Вони кажуть, що пропускають всі небезпечні вантажі, гуманітарну допомогу поза чергою, ми попросили, щоб вони продемонстрували на ділі і щоб вони дотримувалися своїх заявлених квот — скільки автомобілів та вантажівок пропускається щогодини", — зазначив він.
Посадовець також наголосив, що зараз працюють гарячі телефонні лінії для невідкладної допомоги українським водіям, змушеним стояти у черзі на кордоні з Польщею.
"Ті, хто відчуває за станом здоров’я необхідність повернутися в Україну, мають таку можливість", — наголосив консул.
6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. Протести водіїв ускладнили рух для вантажівок.
У Державній прикордонній службі перерахували перелік вимог протестувальників. Частина з них мають технічний характер, проте інша частина стосується принципових, засадничих для України речей.
Ключова вимога — повернення системи видачі дозволів для роботи в країнах Євросоюзу українських перевізників. Після початку повномасштабної війни Європейський Союз пішов на безпрецедентні кроки для підтримки української економіки та на рік скасував необхідність отримання українцями згаданих дозволів. А влітку цього року ЄС продовжив дію цієї норми до червня 2024 року. Тепер польські перевізники вимагають скасувати цю пільгу у принципі та повернути стару дозвільну систему.
Ще одна вимога — посилення правил перевезень за сертифікатом Європейської конференції міністрів транспорту.
Нагадаємо, 13 листопада Україна провела перемовини з польськими перевізниками щодо розблокування кордону. Поки що до спільного знаменника сторони не дійшли.
Додамо, з 27 листопада пункт пропуску "Шегині" буде заблокований протестувальниками цілодобово.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими