Державний "ПриватБанк" припинив обслуговування клієнта, який здійснив транзакції, пов’язані з продажем квартири через державну програму "єОселя". Після верифікації коштів банк заблокував рахунок громадянина.
Про це стало відомо з відгуків на порталі "Мінфін". Так, за словами клієнта, який є користувачем послуг "ПриватБанку" впродовж понад десяти років, 6 листопада 2024 року він успішно продав квартиру через програму "єОселя".
Кошти на його рахунок надійшли від "Укргазбанку", який видав кредит покупцю. Клієнт наголосив, що банк провів ретельну перевірку всієї документації, включно з джерелами доходів для початкової купівлі, договір із забудовником та фінальний договір купівлі-продажу. Після підтвердження законності угоди, 10 листопада 2024 року чоловік переказав частину грошей на рахунки знайомих. Втім, наступного дня "ПриватБанк" заблокував доступ до його рахунку в застосунку "Приват24" та повідомив чоловікові про безповоротне припинення співпраці.
"Прийшовши до відділення і поспілкувавшись з менеджером з метою переведення коштів з рахунку "ПриватБанку" на інший рахунок в іншому банку я дізнався, що ділові відносини банк розірвав зі мною через дроп", — зауважив клієнт.
Дроп чи дроппер (on англ. to drop — скидати) — різновид шахрайства з допомогою банківських рахунків, коли на підставну особу зараховуються викрадені кошти. Після отримання викрадених коштів на свій банківський рахунок "дроп" знімає їх готівкою в банкоматі та передає іншому співучаснику шахрайства або переказує їх на інший вказаний йому рахунок.
За словами чоловіка, у його випадку це було неможливим, адже кошти на його рахунку були перевіреними. Гроші він отримав від "Укргазбанку", який надав кредит покупцеві, який придбав у чоловіка квартиру.
"На питання, чи можу я відновити ділові відносини з "ПриватБанком", пояснити ситуацію, надати документи, мені повідомили, що рішення прийнято, воно безповоротне і банк НІКОЛИ з вами не буде взаємодіяти. Залишились вкрай негативні відчуття через несправедливість, безпідставність і байдужість банку до свого невинного клієнта", — додав клієнт.
Далі банк у своїй офіційній заяві надав роз'яснення клієнтові щодо цієї ситуації. Було зазначено, що всі дії "ПриватБанку" відповідають чинним вимогам українського законодавства та регулюються нормативно-правовими актами Національного банку України.
Також фінустанова наголосила на своїй ролі як суб'єкта первинного фінансового моніторингу, який накладає на неї обов'язок вживати відповідних заходів для запобігання легалізації незаконно отриманих коштів, фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення.
Стосовно заблокованих грошей клієнта, банк уточнив, що задля розв'язання цього питання чоловікові або його представнику необхідно звернутися до будь-якого відділення "ПриватБанку". Для цього потрібно надати пакет документів:
Нагадаємо, раніше Національний банк України повідомляв, що виступає проти відкриття банківської таємниці для податківців. Регулятор вважає, що безконтрольний та необмежений доступ до такої інформації є неприпустимим.