Російське військове командування показало, що воно готове взяти на себе зобов'язання щодо операцій, завершення яких може зайняти від шести до дев'яти місяців. Російські командири, ймовірно, діють, виходячи із припущення чи прямого знання того, що глава Кремля Володимир Путін не має наміру закінчувати війну в Україні в найближчому майбутньому.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Як зазначають аналітики, російські війська поступово відтісняють українські війська зі східного берега річки Оскіл із зими 2023-2024 років, і російське військове командування раніше знизило пріоритет лінії Куп'янськ-Борова-Лиман на користь інших оперативних зусиль в Україні. Оточення Куп'янська майже напевно буде багатомісячним зусиллям, яке вимагатиме від російських військ закрити пролом шириною 25-30 кілометрів, а також перетнути річку Оскіл вбрід і підтримувати логістику, захоплюючи невеликі населені пункти на своєму шляху та відбиваючи українські контратаки.
Російський мілітарист припустив, що російське військове командування має намір використовувати наступ в районі Дворічної та Вовчанська для атаки на Великий Бурлук із північного заходу та південного сходу. Російські війська в цей час перебувають в 30 і 35 кілометрах від Великого Бурлука від їхніх найближчих точок наступу в напрямах Куп'янська і Вовчанська відповідно, і російські війська можуть витратити від шести місяців до року на повільний, виснажливий поступ до Великого Бурлука, перш ніж вони дійсно стануть загрожувати поселенню.
Російські командири, схоже, не стурбовані швидкістю чи послідовністю своїх наступів в Україні, мабуть, тому, що вони вважають, що війна затягнеться доти, доки Росія не переможе Україну у воєнному плані. Російські військові витратили чотири місяці на захоплення Авдіївки, провели більшу частину 2024 року, працюючи над вирівнюванням лінії фронту на заході Донецької області, і присвятили останні три роки захопленню решти Донецької та Луганської областей, але, схоже, не особливо стурбовані прискоренням цих наступів.
Раніше Путін сформулював теорію перемоги, яка передбачає, що російські військові зможуть продовжувати поступовий, повзучий наступ в Україні нескінченно, і неодноразово вказував, що він не зацікавлений у вирішенні війни на будь-яких умовах, крім тих, що він продиктує. Командири Путіна засвоюють ці заяви та, ймовірно, приходять до логічного висновку, що Путін не зацікавлений у припиненні війни та має намір продовжувати воювати доти, доки не досягне своїх цілей в Україні, які полягають у поваленні нинішнього українського уряду та остаточному знищенні українських військових.
Нещодавно російський диктатор Володимир Путін заявив, що війна в Україні може закінчитися протягом півтора-двох місяців за певних умов. Для цього, за словами глави Кремля, потрібно перестати фінансувати Київ.
Раніше член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що станом на сьогодні говорити про припинення бойових дій не доводиться. Такі роздуми та публічні висловлювання шкодять інтересам національної безпеки та обороноздатності України.
Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп запевнив, що український лідер Володимир Зеленський готовий до домовленостей щодо війни та вказав на економічні проблеми в Російській Федерації, що здатні підштовхнути главу Кремля Володимира Путіна до мирних перемовин.
Своєю чергою 1 лютого президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що веде "дуже серйозні розмови" з Російською Федерацією щодо завершення війни в Україні. При цьому республіканець не розкрив подробиць переговорів з главою Кремля Володимиром Путіним.