Володимир Путін прагне створити коаліцію країн, які підтримують Росію. Він спробує позиціювати це нове об'єднання як начебто реальну альтернативу НАТО.
До такого висновку дійшли аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Вони зазначили, що мова йде про країни, які мають історично дружні зв'язки зі СРСР. Зокрема, напередодні візиту до В'єтнаму, 19 червня, Путін опублікував статтю у в'єтнамській державній газеті Nhân Dân, в якій використовував переважно ті ж інформаційні рядки, що й у статті від 18 червня у північнокорейській державній газеті Rodong Sinmun.
"Путін послався на історичну пам'ять про підтримку СРСР В'єтнаму під час війни у цій країні, яку назвав "героїчною боротьбою проти іноземних загарбників", і зазначив, що сьогодні виповнюється 30 років із дня підписання Договору про основні принципи дружніх відносин між Росією та В'єтнамом. Він похвалив В'єтнам за проведення "незалежної зовнішньої політики" та підтримку світового порядку, заснованого на "принципах рівності між націями та невтручання у внутрішні справи", повторивши свої похвали Північній Кореї 18 та 19 червня. Також президент Росії заявив, що, як і Північна. Корея, В'єтнам поділяє погляди Росії на формування нової системи "рівної та неподільної євразійської безпеки" — хоча В'єтнам, як і більшість Південно-Східної Азії, зазвичай не включається до політичних концепцій Євразії", — йдеться у звіті.
Таким чином Путін заклав інформаційну основу євразійської структури безпеки під час свого візиту до Китаю у травні 2024 року, а потім запропонував її в промові від 14 червня. Тоді він заявив, що "євроатлантична система безпеки" руйнується та що західні "схеми безпеки та процвітання в Європі не працюють".
Експерти дійшли висновку, що російський диктатор має на меті створити коаліцію країн, яку він міг би спробувати представити як реальну альтернативу НАТО. Також він прагне створити ілюзію, що західні країни єдині прихильники України, а решта світу — стоїть за Росію.
"Путін, ймовірно, має намір використати історичну пам'ять про позитивні відносини зі СРСР і попередню допомогу іншим державам для створення коаліції країн, яку він міг би спробувати представити як реальну альтернативу НАТО та підтримати інформаційні операції Кремля, який намагається помилково представити західні країни як єдиних прихильників України, у той час, як решта світу стоїть за Росією", — додали в ISW.
Нагадаємо, міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що візит російського диктатора Володимира Путіна до Північної Кореї з його химерною поведінкою варто сприймати як попередження. Коаліція авторитарних держав прагне знищити демократичну вісь.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими