Єдиною недавньою військовою операцією, яку глава Кремля Володимир Путін представив у так званий День Перемоги, було відбиття українського вторгнення до Курської області.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Путін подякував і особливо відзначив північнокорейські війська на параді на День Перемоги 9 травня, а прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков зазначив, що на заході були присутні високопоставлені командири КНДР, які брали участь у звільненні Курської області.
Начальник Генерального штабу збройних сил Росії генерал армії Валерій Герасимов заявив, що 26 квітня російські війська витіснили всі українські війська з Курської області, після майже дев'яти місяців операцій із витіснення ЗСУ із Курської області.
"Російські офіційні особи неодноразово позиціювали звільнення Курської області як значне військове досягнення, і ISW раніше прогнозував, що російські офіційні особи виділять Курську операцію у рамках святкування Дня Перемоги", — йдеться у повідомленні.
Як зазначають аналітики, похвала російських чиновників Курської операції ігнорує той факт, що Путін, як повідомляється, спочатку поставив російським військам завдання повернути Курську область до середини жовтня 2024 року, а також постійну готовність диктатора продовжити цей термін на осінь 2024 року і зиму 2024-2025 років. Російські чиновники також ігнорують нещодавні українські атаки та наступи у Тьоткіно Курської області.
Нагадаємо, ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову із американським лідером Дональдом Трампом. Головні теми — перемир'я та мирні переговори із країною-агресоркою Росією.
Після розмови американський лідер закликав Росію та Україну запровадити режим припинення вогню на 30 днів. Він зазначив, що перемир'я між Києвом і Москвою "має зрештою будуватися у напрямку мирної угоди".
Своєю чергою, 8 травня голова Офісу президента України Андрій Єрмак провів телефонну розмову з державним секретарем Сполучених Штатів Америки Марком Рубіо та представниками адміністрації президента США Дональда Трампа.
Також 8 травня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц закликав Росію погодитися на пропозицію України та запровадити режим припинення вогню на 30 днів, починаючи з наступного тижня.
Згодом американський президент Дональд Трамп звернувся до глави Кремля Володимира Путіна та президента України Володимира Зеленського з черговим закликом припинити війну.