У п'ятницю, 18 квітня, президент Володимир Зеленський підписав закони щодо продовження терміну дії воєнного стану в Україні, а також продовження строку проведення загальної мобілізації ще на 90 днів.
Про це свідчить дані на сайті Верховної Ради. Відтак, тепер правовий режим діятиме з 9 травня 2025 року на 90 діб до 6 серпня.
Зауважимо, у середу, 16 квітня, Верховна Рада вкотре підтримала продовження в Україні воєнного стану та загальної мобілізації. Як повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк, народні обранці на засіданні Ради підтримали законопроекти №13172 і №13173. Раніше ці пропозиції зареєстрував у парламенті президент Володимир Зеленський.
Всього 357 депутатів проголосували за продовження воєнного стану в країні. Проти пролонгації воєнного стану та мобілізації виступив лише представник "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко. Це вже 15-те продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні.
Раніше лідер "Європейської солідарності", пʼятий президент України Петро Порошенко розкритикував терміни голосування за воєнний стан. Він заявив, що влада "почала зловживати воєнним станом".
Також керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія 16 квітня заявив, що низка депутатів Верховної Ради виступають проти продовження воєнного стану. Вони дотримуються такої позиції навіть після кривавих атак на українські міста.
Нещодавно спікер парламенту Руслан Стефанчук заявляв, що українські законодавці майже напевно знову продовжать воєнний стан до закінчення терміну його дії 9 травня. Це означає, що виборів влітку не буде.
Своєю чергою керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що вибори в Україні можливі лише після закінчення війни. Наразі ж немає конкретики стосовно українсько-російських переговорів, тому про будь-яку підготовку до виборів говорити не доводиться.
Нагадаємо, голова Центрального виборчого комітету України Олег Діденко заявив наприкінці березня, що, аби визначити конкретні терміни, коли можна провести вибори в Україні, необхідно ухвалити закон про особливості проведення повоєнних виборів. Підготовка до них після закінчення війни вимагатиме більше часу, ніж встановлено чинним законодавством.