У середу, 4 грудня, Верховна Рада не підтримала законопроект щодо посилення відповідальності за поширення інформації, яка оброблюється в публічних електронних реєстрах. Він не набрав необхідних голосів у парламенті.
Як повідомив народний депутат від партії "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко, за законопроект №10242 проголосували 213 народних обранців. Голосами 229 парламентарів відповідний проект закону було відправлено на повторне друге читання.
Цей законопроект пропонує посилити кримінальну відповідальність під час війни за розголошення даних з державних реєстрів до восьми років ув’язнення. Варто зауважити, що при цьому не передбачено звільнення від відповідальності для викривачів корупції.
Такий закон також дасть правоохоронцям можливість посилити контроль за джерелами журналістів і самими журналістами. Водночас народний депутат Ярослав Юрчишин від партії "Голос" підтримав заяву медійників та закликав "всіх притомних депутатів" блокувати законопроект №10242.
"Можна довго водити хороводи довкола нібито інформаційної безпеки, але все це виглядає, як спроба наступу на свободу слова. Якщо є реальні безпекові ризики — треба виходити на діалог з медіаспільнотою та разом напрацьовувати рішення", — наголосив він.
Нагадаємо, раніше українські медійники закликали Верховну Раду не ухвалювати законопроект №10242 та не ставити під загрозу викривачів корупції. Зокрема, журналіст Михайло Ткач пояснив, що відповідна ініціатива несе велику загрозу для журналістів-розслідувачів.
За словами Ткача, законопроект №10242 збільшує покарання до восьми років та переводить цей злочин у категорію тяжких. Відтак, Кримінальний процесуальний кодекс дозволяє проводити негласні слідчі дії (стеження та прослуховування) саме за тяжкими та особливо тяжкими злочинами.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими