Американські науковці виявили, що люди приручили собак раніше, ніж вважалося до цього. Перші випадки приручення чотирилапих сталися за 10 тисяч років до нашої ери.
Як повідомляє DailyMail, цей факт вдалося встановити завдяки аналізу собачих кісток, які були знайдені на Алясці. Кістка віком 12 000 років належала дорослому собаці розміром з вовка.
Вчені зауважили, що знайдені кістки містили сліди білків лосося. Відповідно, це вказує на те, що чотирилапі регулярно їли рибу, яка, ймовірно, була виловлена людиною.
"Собака жила ближче до кінця льодовикового періоду. Це свідчить про те, що корінне населення Аляски зав'язало стосунки з собаками приблизно на 2000 років раніше, ніж показали попередні дослідження", — зазначає видання.
Науковці також виявили собачу щелепу віком 8100 років на сусідньому місці розкопок, що є доказом того, що одомашнені собаки жили поряд з людьми у їхніх поселеннях.
Зокрема, провідний автор дослідження, асистент професора антропології в Університеті Аризони Франсуа Ланое зауважив, що відтепер наука має докази того, що собаки та люди мали близькі стосунки раніше, ніж це було відомо до цього.
За словами дослідників, ці собаки, які харчувались лососем, могли бути ближчими до приручених вовків, ніж до ранніх видів собак, які були вирощені й одомашнені. Ланое додав, що за поведінкою стародавні чотирилапі схожі на сучасних собак, але генетично не пов’язані з ними.
Нагадаємо, раніше французькі науковці встановили, що породи собак з меншим мозком найкраще реагують на дресування та мають гарну короткочасну пам’ять. Так, якщо йдеться про великі породи собак, наприклад ретривер, ротвейлер або сибірський хаскі, у них, ймовірно, буде менший мозок, якщо застосовано співвідношення розмірів мозок/тіло, але вищі розумові здібності.