Президент Дональд Трамп та його адміністрація цього тижня розкажуть про досягнення своїх перших 100 днів на посаді президента, а також розглядатимуть наступні 100 днів з упором на торгові угоди та мирні переговори.
Про це повідомили представники Білого дому, пише Reuters.
Після низки змін, які надихнули союзників і приголомшили супротивників, у тому числі в таких галузях соціальної політики, як права трансгендерів, один чиновник заявив, що Трамп має "торпеди", але не пояснив, які саме.
З моменту вступу на посаду 20 січня Трамп вніс радикальні зміни до широкого спектра пріоритетів внутрішньої та зовнішньої політики США. Він перевернув світовий економічний порядок за допомогою тарифів, урізав федеральний уряд, скоротивши робочі місця, та скасував програми різноманітності у державному та приватному секторі.
Він також нападав на академічні кола, юридичні фірми та суди. Цього тижня Трамп планує вирушити до Мічигану на мітинг на ознаменування 100-денного рубежу.
"Білий дім має намір підкреслити його економічне бачення, висилку нелегальних іммігрантів, зміни у зовнішній політиці та роботу Департаменту ефективності уряду мільярдера Ілона Маска щодо очищення федеральної бюрократії та скорочення того, що він вважає марнотратством", — йдеться у заяві.
Святкування цих кроків стане частиною широкого кола пошани навколо запуску другого терміну Трампа, який чиновник, який говорив за умов анонімності, назвав журналістам фантазією консерватора.
"Щоранку я прокидаюся і ніби живу в сновидінні", — сказав він.
У той час як офіційні особи Трампа вихваляють швидкість і масштаб його зусиль з розбудови американського суспільства, критики стверджують, що Трамп зневажає права громадян і негромадян, відчужує союзників і загрожує домінації США у світі.
Президент призупинив фінансування університетів через те, що його адміністрація вважає терпимістю до антисемітської поведінки; урізав права трансгендерів; і покінчив із програмами різноманітності, рівності та інклюзивності (DEI) у федеральному уряді та з федеральними підрядниками. Це мало широкий ланцюговий ефект у всьому американському суспільстві.
Чиновник заявив, що на нас чекає ще багато подій, і "під водою буде багато торпед". Це передбачає більше виконавчих дій, відмінну рису перших 100 днів Трампа, які, за словами чиновника, продовжаться як "снігова грудка, що котиться під гору". Він сказав, що адміністрація все ще працює над забороною на поїздки для громадян із кількох країн.
"Суди перешкодили деяким діям Трампа, викликавши зневагу з боку його союзників та закиди Білого дому в тому, що ці судді перешкоджають виконанню волі голови виконавчої влади та людей, які його обрали. У той час як Трамп продовжить вести війну з судами та урядовою бюрократією, яку його команда вважає надто роздутою і не відповідає її світогляду, інший чиновник заявив, що у наступні 100 днів він приділить більше уваги торговим угодам та мирним переговорам", — пише Reuters.
Цього року президент розпочав повномасштабну торгівельну війну з численними країнами, перш ніж значно призупинити взаємні тарифи, щоб дозволити вести переговори з окремими країнами. Його адміністрація сподівається досягти угоди протягом 90 днів.
Експерти кажуть, що це вкрай малоймовірно, відзначаючи, що Трамп поки не уклав жодної угоди. Його риторика про переговори, особливо з Китаєм, часто розходиться з тим, що інша країна називає правдою. Наступного місяця президент здійснить тривалу закордонну поїздку, відвідавши Саудівську Аравію, Катар та Об'єднані Арабські Емірати, і продовжить добиватися миру у війні Росії з Україною.
Трамп обіцяв вирішити цей конфлікт у "перший день", але мир виявився невловним. Президент визнав у суботу, що президент Росії Володимир Путін, можливо, не захоче зупиняти війну.
Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявляв, що Україна та Російська Федерація вже найближчим часом мають домовитися щодо припинення війни. За словами республіканця, уже було погоджено значну кількість "ключових пунктів" угоди.
Своєю чергою сенатор-республіканець Ліндсі Грем нагадав про свій законопроект, що передбачає введення вторинних мит на імпорт російських нафти, газу, урану та інших продуктів із країни-агресора. Це сталось після критики президента США Дональда Трампа у бік глави Кремля Володимира Путіна через російські удари по мирних містах України.