Країна-агресорка Росія говорить про свою начебто готовність йти на американські пропозиції, але поки що жодних приготувань російської армії до реальної тиші не фіксується.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час свого вечірнього відеозвернення 27 квітня.
"Навпаки, за час після Великодня окупант відновив звичну для них штурмову активність, авжеж ціною значних втрат росіяни намагаються просуватись. І кожен день таких боїв на фронті доводить абсолютно очевидно, що Росія дійсно намагається обманути світ — обдурити Америку та інших — і надалі затягувати цю війну. І тому потрібен тиск. Без тиску не обійтись, щоб росіяни пішли на всі кроки, пішли на все, що необхідно, щоб зупинити війну. Вчорашні зустрічі у Ватикані та Римі підтвердили, що наші партнери розуміють, що відбувається", — наголосив президент.
Він запевнив, що Україна готова рухатись максимально швидко у дипломатії. Зеленський нагадав, що Київ вже 47 днів тому погодився на пропозицію Вашингтона щодо безумовного припинення вогню.
"Згодом ми дали росіянам наші власні пропозиції: припинити удари по цивільних об'єктах — хоча б це. Але вони там, у Москві, відповідають "шахедами", ракетами, артилерією та новими штурмами. Потрібна належна відповідь від світу — відповідь новими санкціями та ще більшим тиском. Звісно, саме Америка може зробити найбільш відчутні кроки — відчутні для Росії", — зауважив гарант.
Зеленський також додав, що за час від 11 березня — коли Америка на перемовинах у Саудівській Аравії запропонувала повне й безумовне припинення вогню — росіяни застосували майже 8,5 тисяч авіабомб, майже 200 ракет різних типів, майже 3000 "шахедів". Абсолютна більшість із них — по звичайних містах, по цивільних мішенях.
"Це потрібно припинити. Росія повинна зупинити удари — і безумовно. Я дякую всім у світі, хто нам у цьому допомагає, хто допомагає робити дипломатію сильною", — зазначив президент.
Нагадаємо, раніше "рупор Кремля" Дмитро Пєсков заявляв, що російський диктатор Володимир Путін під час зустрічі зі спецпредставником президента США Стівом Віткоффом заявив, що нібито "готовий говорити з Україною без жодних попередніх умов".
Водночас міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров відкинув ідею президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа щодо спільного контролю України та США над Запорізькою атомною електростанцією.