Країна-агресорка Росія використовує старі інформаційні наративи та ядерні погрози, у спробах віддалити Сполучені Штати Америки від України та Північноатлантичного альянсу.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
За даними фахівців, 16 липня "рупор Кремля" Дмитро Пєсков підтвердив, що всі положення ядерної доктрини Росії, зокрема відповідальність ядерних держав не "підбурювати" неядерні країни, залишаються чинними. До того ж він наголосив, що ядерні держави мають "відповідати" за "підбурювання" неядерних держав.
Аналітики нагадали, що восени 2024 року Кремль оновив ядерну доктрину, додавши до неї пункт про те, що Росія буде розглядати спільним нападом агресію проти неї з боку неядерної держави за підтримки або участі ядерної держави. На думку експертів, це було зроблено для того, аби стримати підтримку України під час критичних політичних дискусій Заходу наприкінці 2024 року.
Пєсков також відзначився заявами і про відносини України та Заходу. Так, він заявив, що "європейці зберігають шалену мілітаристську позицію щодо Москви".
"Пєсков також закликав міжнародну спільноту тиснути на Україну, щоб вона допустила двосторонні переговори з Росією — на відміну від закликів Заходу тиснути на Росію, щоб вона допустила змістовні двосторонні переговори щодо припинення війни — що, ймовірно, хибно зобразить Росію як таку, що готова до переговорів, підриваючи при цьому довіру до України", — додали в Інституті.
Своєю чергою міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 15 липня заявив, що війна Росії в Україні спрямована на усунення "загроз, які створило НАТО" на кордонах Росії.
За даними аналітиків, наразі Кремль використовує ті ж наративи, які він постійно використовував протягом усієї війни, щоб стримати підтримку України Заходом. Проте зараз Москва змінила свою мету із запобігання новій підтримці України на скасування нещодавньої підтримки та відрив Сполучених Штатів від їхніх трансатлантичних союзників.
Як вважають експерти, це, ймовірно, є відповіддю Кремля на нещодавню демонстрацію президентом США Дональдом Трампом посиленої відданості Америки озброєнню України та підтримці НАТО.
"Кремль надає пріоритет інформаційним кампаніям, спрямованим на підрив єдності НАТО та розпалювання невдоволення між Сполученими Штатами та їхніми європейськими союзниками, щоб послабити обороноздатність України та досягти її давніх воєнних цілей, що рівнозначні капітуляції України", — резюмували фахівці.
Нагадаємо, раніше аналітики американського Інституту вивчення війни заявляли, що кремлівські чиновники відхилили вимогу американського президента Дональда Трампа щодо угоди про припинення вогню в Україні протягом 50 днів. Кремль просуває твердження, що Росія може витримати економічний тиск і залишається відданою досягненню своїх військових цілей.