Країна-агресорка Росія намагається збільшити виробництво літаків у середньостроковій та довгостроковій перспективі. Однак, є фактори, які значно сповільнюють цей процес.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). За даними фахівців, фінське видання Yle 28 червня повідомило, що супутникові знімки, зібрані між серединою 2024 року та травнем 2025 року, показують, що Росія побудувала або розширила щонайменше п'ять будівель на Казанському авіаційному заводі на 19 000 квадратних метрів.
Зазначається, що на цьому заводі виробляються та модернізуються російські стратегічні літаки Туполєв, такі як Ту-160М, Ту-160М2 та Ту-22М3, а також гелікоптери. До того ж, як очікується, російська влада планує продовжувати нове будівництво до кінця 2026 року, щоб збільшити виробничі потужності заводу.
Водночас, за даними російської державної Об'єднаної авіабудівної корпорації, планується, що Казанський завод випустить чотири літаки Ту-214 у 2025 році, сім у 2026-му, 17 — у 2027-му і 28 — у 2028 році.
Проте в інституті зазначили, що наразі такі плани окупантів під питання, адже зараз завод насилу справляється з модернізацією і планами з виробництва літаків.
"Однак поточні річні темпи виробництва заводу залишаються неясними, оскільки Туполєв, які завод поставив у 2024 році, ймовірно, будуються вже деякий час. Санкції та нестача деталей і робочої сили, ймовірно, продовжуватимуть уповільнювати виробництво літаків у Росії, навіть попри те, що Росія працює над розширенням фізичних виробничих потужностей", — наголосили аналітики.
Казанське авіаційне виробниче промислове об'єднання імені С. П. Горбунова — російське авіаційне підприємство. Розташоване у східній частині Казані поблизу аеропорту Борисоглібське.
Підприємство виробляє цивільні та військові літаки та тролейбуси, на ньому працюють майже шість тисяч осіб. На підприємстві випускається від 1 до 3 літаків Ту-214 на рік. Також там проводиться ремонт літаків Ту-160, а з квітня 2015 року відновлено випуск Ту-160.
Нагадаємо, раніше аналітики американського Інституту вивчення війни заявляли, що Кремль продовжує применшувати соціальні та економічні наслідки війни Росії в Україні та завищені військові витрати. Так, російський диктатор Володимир Путін 27 червня після саміту Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) у Мінську заявив журналістам, що санкції не можуть зашкодити економіці Росії, а економічні показники Росії є "задовільними".