Росія не має чим замінити турбіни Siemens – Rzeczpospolita

02 СЕРПНЯ 2017 17:39

Якщо німецька компанія піде з російського ринку, це створить серйозні проблеми для російської енергетики, - про це повідомляє TrueUA з посиланням на DT.UA.  

Попри всі пихаті заяви, енергетика Росії сильно залежна від обладнання німецької компанії Siemens.  

Російська промисловість не може ефективно замінити німецькі технології.   

«Siemens став головним постачальником обладнання для нових російських електростанцій з моменту схвалення у 2008 році програми обов'язкової модернізації. Згідно з нашою оцінкою, до 60% від усіх нових потужностей, встановлених у Росії за останнє десятиліття, припадає на продукцію Siemens. Тому повний вихід з російського ринку такого гравця став б критичним для російської енергетики», - сказав виданню експерт Renaissance Capital Володимир СКЛЯР.  

Він наголосив, що зараз Росія не в змозі замінити німецькі турбіни власним виробництвом.  

«Процес проектування основної турбіни Siemens PGU-410 зайняв близько 20 років.   

На світі існують турбіни зі схожими параметрами. Але варто розуміти, що поставки такого типу обладнання не відбуваються день у день. Тому повністю замінити устаткування Siemens зараз неможливо», - додав СКЛЯР, наголосивши, що вихід німецької компанії з російського ринку створить проблеми ще й з обслуговуванням тих турбін, які вже встановлені і використовуються.  

Експерт Raiffeisenbank Федір КОРНАЧОВ зауважив, що німецька компанія оголосила, що не буде більше співпрацювати з державними компаніями Росії.   

Але формально можливі поставки для приватного сектору. Однак, значна частина російської енергетики в руках компаній олігархів, які тісно співпрацюють з Кремлем.   

Тому і тут німецька сторона може побоятися негідної поведінки, як це сталося у випадку з турбіною для електростанції в Тюмені, яка без відома Siemens раптом опинилася в Криму в супереч санкціям.

 

Світ, 02.08.2017 17:39