Російська Федерація наразі не має можливості посилити Чорноморський флот. Проте постійне чергування кораблів у Чорному морі становить реальну загрозу для України.
Про це заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, повідомляє "Радіо Свобода".
За його словами, посилення Чорноморського флоту Росією не є можливим. Головна причина — закрита протока Босфор Турецькою Республікою.
"Тобто, поповнити корабельний склад зовні вони не можуть за рахунок інших флотів, наприклад Балтійського або Північного. Залишається ще Каспійська флотилія — те, що поблизу і має сполучення через Волго-Донський канал", — пояснив він.
Але, як зазначив Плетенчук, наразі геополітична ситуація там теж не найпростіша, враховуючи кількість сусідів і їхній склад.
"Тому в принципі звідти переводити кораблі в Азово-Чорноморський регіон вони теж навряд чи будуть. І все, що вони звідти могли оперативно витягнути, вони витягнули", — наголосив речник ВМС ЗСУ.
Він також повідомив, що зазвичай у Чорному морі перебуває від семи до 11 бойових кораблів та від одного до трьох суден прикордонних військ. Таке постійне чергування кораблів становить загрозу для України. І не лише через те, що з допомогою бойових кораблів російські війська обстрілюють ракетами усю Україну, але й через можливість прямого бойового зіткнення у Чорному морі.
"Що ж до можливих бойових зіткнень безпосередньо в акваторії Чорного моря, це так само є загроза з боку Чорноморського флоту Російської Федерації", — сказав Плетенчук.
Нагадаємо, раніше заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов заявив, що Україна має необхідні засоби й розвиватиме ще більші спроможності, щоб загнати Чорноморський флот ближче до Туапсе, Новоросійська (Краснодарський край) і не давати рухатися в зоні окупованого Криму.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими