Американська компанія Meta заявила, що у 2024 році вона припинила близько 20 таємних операцій впливу. Зокрема, Росія є основним джерелом відповідної діяльності.
Як повідомляє The Guardian, цього року не виправдались побоювання щодо фальсифікації виборів, які підживлюються штучним інтелектом.
Своєю чергою президент із глобальних зв’язків компанії Meta Нік Клегг заявив, що Росія все ще є джерелом "номер один" агресивної онлайн-активності та зауважив, що його "вражає", як мало штучного інтелекту використовується для спроб обманювати виборців під час найактивніших виборів у всьому світі.
"Експертам із безпеки компанії довелося взятися за нову операцію з використанням підроблених облікових записів, які використовували, щоб маніпулювати публічними дебатами. Інциденти "скоординованої неавтентичної поведінки" включно з російською мережею, яка використовувала десятки облікових записів у Facebook і фіктивні веб-сайти новин для обману людей у Грузії, Вірменії та Азербайджані", -- зауважує видання.
Зокрема, іншою була російська операція, яка залучала штучний інтелект для створення фейкових сайтів новин із використанням таких брендів, як Fox News і Telegraph, щоб спробувати послабити підтримку України від країн Заходу, а також використовувала франкомовні фейкові новинні сайти для просування ролі Росії в Африці.
"Були всі види попереджень щодо потенційних ризиків таких речей, як широко розповсюджені кампанії дезінформації з підтримкою deepfakes і AI. Схоже, що ці ризики не матеріалізувалися значним чином, і будь-який такий вплив був скромним і обмеженим за масштабом", -- наголосив Клегг.
Втім у Meta зауважили, що відносно низький вплив фальсифікації за допомогою генеративного штучного інтелекту для маніпулювання відео, голосами та фотографіями "дуже, дуже ймовірно зміниться". Клегг додав, що ці інструменти ставатимуть все більш поширеними, і людство побачить все більше синтетичного та гібридного контенту в Інтернеті.
Так, науковий співробітник Інституту Алана Тюрінга Сем Стоквелл наголошує, що інструменти штучного інтелекту, можливо, сформували передвиборчі дискурси та посилили шкідливі наративи непомітними способами, особливо під час президентських виборів у Сполучених Штатах.
Нагадаємо, у вересні компанія Meta, яка є материнською компанією Facebook та Instagram, оголосила про заборону російського державного телеканалу Russia Today та інших медіа, які контролює Москва. Саме ці засоби масової інформації брали участь в обманних операціях з метою впливу в Інтернеті й намагалися уникнути виявлення.