З початку повномасштабного вторгнення в Україну кількість влучань російських дронів досягла найвищого рівня. Окупанти почали використовувати нову тактику у своєму терорі.
Про це пише Financial Times.
Як зазначають Повітряні сили ЗСУ, у середньому близько 15 відсотків ворожих безпілотників проникали крізь протиповітряну оборону в період із квітня по червень. У попередні три місяці таких проривів фіксувалось у межах п'яти процентів.
Як зазначає Financial Times, успіх російських дронів показує, як "дешева маса може подолати навіть складну і багаторівневу ППО". Окупанти модернізують іранські ударні БпЛА типу Shahed, що дозволяє їм швидше літати та виходити за межі ураження кулеметів, які Київ зазвичай використовує для їх ліквідації.
"Проблема не в тому, що протиповітряна оборона України погіршується. Навпаки, ми бачимо, що нова тактика роїння і безпілотники тепер літають на більшій висоті, що робить їх більш ефективними", — повідомив журналістам Ясір Аталан із Центру стратегічних і міжнародних досліджень.
Аналітики побачили, що російські війська протягом останніх тижнів тероризували Україну безпілотниками "Герань-3" з турбодвигуном, який здатен досягати швидкості до 800 км/год у пікіруванні.
Журналісти заявили, що захист України від "шахедів" наразі передбачає використання засобів радіоелектронної боротьби для глушіння їхніх систем наведення GPS, зенітних гармат і кулеметів, включно з новітньою Oerlikon Skynex, яку виробила німецька компанія Rheinmetall.
Під час своїх атак окупанти також комбінують крилаті й балістичні ракети з ударними БпЛА, щоб якомога більше заплутати протиповітряну оборону. Проте, показники влучання складніших ракет залишаються незмінними, наголосили журналісти.
Нагадаємо, за даними Forbes, країна-агресорка Росія модернізує ударні безпілотники типу "шахед", щоб подолати українські засоби протидії. Наразі дрони ворога стали ще влучнішими.
Раніше французьке видання Le Monde заявляло, що Росія збільшила свої потужності з виробництва дронів для посилення ударів по Україні. Через нестачу робочої сили заводи залучають африканок, обіцяючи їм професійне навчання та вигідну зарплату. Однак не уточняють, яку саме роботу вони повинні виконувати.