Російські адміністратори реалізують проекти підвищення народжуваності на окупованій Україні з метою стимулювання зростання населення і подальшого здійснення незаконних домагань Москви на незаконно захоплені нею території.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Голова окупаційної адміністрації Запорізької області Євген Балицький повідомив 11 квітня, що він видав проекти розпоряджень про регіональну програму підвищення народжуваності в окупованій Запорізькій області.
Конкретні деталі запропонованої регіональної програми незрозумілі, але пропозиція Балицького узгоджується з іншими проектами, які російські окупаційні чиновники зробили задля стимулювання зростання населення на окупованих територіях.
Глава окупаційної адміністрації Херсонської області Володимир Сальдо заявив 11 квітня, що Росія планує відкрити всі дитячі садки в окупованій Херсонській області до 2030 року та побудувати 55 нових дошкільних закладів на 6700 дітей до 2044 року. Сальдо зазначив, що заплановані нові дошкільні заклади "призначені для забезпечення населення".
"Росія вже кілька десятиліть стикається з демографічною кризою вдома, викликаним зниженням народжуваності, низькою тривалістю життя, високим рівнем еміграції та старінням населення. Війна в Україні посилила багато з цих факторів, але Росія продовжує докладати зусиль для стимулювання зростання населення для подолання вже наявних та нових демографічних проблем", — йдеться у зведенні аналітиків.
Раніше ISW оцінював, що окупація України Росією частково спрямована на те, щоб компенсувати демографічний спад у Росії, оскільки Москва розглядає українських громадян як демографічний актив, який може бути примусово інтегрований у Російську Федерацію.
Російська окупаційна влада історично використовувала такі методи, як надання соціальних послуг, таких як материнський капітал (одноразові виплати жінкам за народження або усиновлення більш як одну дитину), щоб стимулювати вищу народжуваність на окупованій Україні.
"Вищий рівень народжуваності на окупованих територіях означає, що російська окупаційна влада надаватиме більше російського громадянства і виховуватиме покоління дітей під російським правлінням, зрештою створюючи помилкове враження, що РФ має право на ці незаконно окуповані території через перевагу", — додали аналітики ISW.
Раніше повідомлялось, що відповідним службам вдалося забезпечити безпечне повернення 45 громадян України з тимчасово окупованих територій, а також із Росії та Білорусі. Це стало можливим завдяки злагодженій роботі Офісу омбудсмена України, держорганів, гуманітарних організацій і міжнародних партнерів.
Нагадаємо, нещодавно Україна повернула з тимчасової окупації доньку та дружину військовослужбовця. Вони декілька разів намагалися виїхати з підконтрольної рашистами території, але усі спроби були марними.