Підтримати проект
Росію можуть вигнати з Ради Європи – Politico
06 ВЕРЕСНЯ 2017 11:24

Росію можуть виключити з головної правозахисної організації вже найближчим часом, після чого понад 140 мільйонів людей лишаться без важливого інструменту у боротьбі проти порушення їхніх прав.  

Про це інформує TrueUA з посиланням на Pоlitico,  нагадуючи, що в 2014 році Росію позбавили права голосу у Раді Європи після того, як вона анексувала українських півострів Крим.  

Якщо ситуація не зміниться, вибори нових суддів і керівників організації впродовж наступних двох років відбудеться без участі Москви.  

Москва може «вилетіти» з організації, якщо вони не буде брати участі у виборі ключового персоналу. Таким чином, буде зруйнований юридичний міст між Європою і Росією, який існував з 1996 року, коли Москва приєдналася до Ради Європи.  

«Існує потенційна загроза, що Росія покине організацію», - сказав виданню Генеральний Секретар Ради Європи Торбйорн ЯГЛАНД.  

«Якщо Росії доведеться піти, тоді 140 мільйонів людей лишаться без можливості звертатися до найвищого суду в Європі, що дуже важливо для російських громадян», - зауважив він.  

Росія до цього часу не продемонструвала жодного бажання повернути Крим під владу Києва.   

Крім того, за словами ЯГЛАНДА, вона продовжує недопускати комісарів Ради Європи з прав людини на півострів, що «абсолютно неприйнятно».  

«Але нам треба обдумати от що: чи буде Європа кращою і більш безпечною, якщо Росія лишиться сама по собі за межами юридичної системи Європи? Для мене це дуже гостре питання», - сказав ЯГЛАНД.

 

Політика, 06.09.2017 11:24