Вже з 1 липня Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) припиняє діяльність як незалежна структура з надання закордонної допомоги.
Таку заяву зробив державний секретар США Марко Рубіо, назвавши такий крок завершенням "епохи урядової неефективності".
Посадовець наголосив, що перевірка адміністрацією Дональда Трампа тисяч програм і витрат на суму понад 715 мільярдів доларів за десятиліття виявила невідповідність USAID стандартам ефективності.
"Кожен державний службовець має забезпечувати, щоб програми, які фінансуються, служили інтересам США", — заявив Рубіо.
Держсекретар заявив, що американці не повинні платити податки для фінансування невдалих урядів у далеких країнах.
"У майбутньому наша допомога буде цілеспрямованою та обмеженою в часі. Ми надаватимемо підтримку тим країнам, які продемонстрували як здатність, так і готовність допомогти собі самі, і спрямовуватимемо наші ресурси на ті сфери, де вони можуть мати мультиплікаційний ефект та каталізувати стабільний приватний сектор, включаючи американські компанії та глобальні інвестиції", — йдеться у заяві Рубіо.
За словами держсекретаря, програми іноземної допомоги, що відповідають політиці адміністрації, тепер координуватиме Державний департамент. Він забезпечить їхню прозорість, стратегічність і ефективність.
"Ми переорієнтуємося на торгівлю замість допомоги, на можливості замість залежності та на інвестиції замість благодійності. З 1 липня для американців і багатьох країн розпочнеться нова ера глобального партнерства, миру, інвестицій і процвітання", — резюмував Марко Рубіо.
Нагадаємо, медичний журнал The Lancet повідомляв, що різке скорочення фінансування Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку можуть призвести до понад 14 мільйонів смертей до 2030 року.