Американські сенатори від Республіканської партії пропонують не поєднувати в одному пакеті фінансову допомогу Україні та Ізраїлю.
Про це повідомляє The Wall Street Journal.
"Мої колеги та я твердо переконані, що будь-яка допомога Ізраїлю не повинна використовуватися як важіль для надсилання десятків мільярдів доларів в Україну", — сказав один з авторів законопроекту сенатор Роджер Маршалл.
На думку політиків, відповідна ініціатива запобігатиме "буксуванню" підтримки в Палаті представників. Водночас у виданні наголосили, що цей законопроект від групи республіканців посилює проблеми, з якими стикається набагато більша пропозиція адміністрації американського президента Джо Байдена на суму 106 мільярдів доларів, яка містить збільшення фінансування для України.
Журналісти також зауважили, що в Палаті представників кількість противників фінансування допомоги Україні вже почала складати більш ніж половину конференції Республіканської партії. Проте лідер республіканців у Сенаті Мітч МакКоннелл намагається зберегти військову допомогу і Ізраїлю, і Україні. У середу він закликав колег підтримати пропозицію адміністрації Байдена, але зіштовхнувся із жорсткою опозицією з боку деяких консерваторів.
"Мітч закликав зберегти все це разом. Більше ніхто не висловився за цю позицію. Багато хто говорив: "Ізраїль нас об'єднує, а українське питання нас розділяє; давайте перекажемо гроші Ізраїлю окремо", — сказав один із республіканців, який був присутній на обговоренні.
Відтак, сенатор Республіканської партії заявив, що низка колег висловилися за те, щоб пакет допомоги Ізраїлю все ж таки був виділений окремо від військової допомоги Україні.
Нагадаємо, раніше речник Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки, генерал Патрік Райдер заявив, що оборонні потреби України й Ізраїлю містять небагато спільних позицій, тож США готові забезпечити допомогу для обох країн одночасно.
Додамо, The New York Times повідомляв, що Україна та Ізраїль, на території яких тривають активні бойові дії, потребують військової підтримки від світових партнерів. Зокрема, є три види зброї, якої обидві країни потребуватимуть в однаково значних обсягах.
Крім того, повідомлялося, що Сполучені Штати Америки передадуть Ізраїлю десятки тисяч 155-міліметрових артилерійських снарядів. Саме такі боєприпаси США обіцяли передати Україні.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими