Скріншот з відео

У Держдепі пояснили, чого союзники очікують від України на шляху до членства в НАТО

Україна вже досягла значного прогресу у реалізації реформ, однак, щоб відповідати усім вимогам для членства в НАТО, необхідно зробити додаткові кроки. До того ж, оскільки в країні триває війна, важливо зосередитися на посиленні оборонних можливостей.

Про це повідомив речник Державного департаменту США Меттью Міллер, коментуючи перспективи щодо членства України в НАТО, пише "Укрінформ".

"Ми взяли на себе ці зобов’язання перед Україною, бо Україна продемонструвала виконання важливих реформ", — зауважив Міллер, коментуючи заяви комюніке саміту НАТО в Вільнюсі.

Він додав, що також існує низка інших важливих кроків, які Україні необхідно виконати, аби відповідати всім вимогам країн-членів НАТО. Також Міллер пояснив, що процес інтеграції в Альянс — не єдине питання, яке партнери порушують на саміті в Вільнюсі.

"Не можна не звертати увагу на те, що вони перебувають у війні з Росією, і ми продовжуємо надавати їм необхідну підтримку у сфері безпеки, щоби допомогти досягти перемоги в цій війні. Це завдання номер один, важливіше за все інше", — зазначив Міллер.

Також він вважає, що партнери повинні гарантувати Україні довгострокову військову допомогу. Це важливо для того, щоб Україна "могла відновити свій оборонний сектор та забезпечити довгостроковий ефект стримування".

Після цього з українською стороною будуть продовжені обговорення щодо виконання реформ для набуття повноправного членства в НАТО, які мають бути проведені не лише на думку США, але й інших союзників. Представник Держдепу також зауважив, що країни Альянсу готові допомогти Україні виконати необхідні умови в процесі євроатлантичної інтеграції.

Україну запросять до НАТО: Столтенберг назвав умову

Країни НАТО 11 липня погодилися прийняти Україну до свого складу без Плану дій щодо членства. Північноатлантичний альянс узгодив відповідну декларацію.

Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявив на брифінгу, що Україна отримає запрошення до НАТО, коли "погодяться усі союзники й будуть виконані умови".

Лідери країн-членів ухвалили пакет підтримки для України, який передбачає:

  • скасування вимоги щодо виконання ПДЧ;
  • довгострокову програму військової допомоги по 500 мільйонів доларів на рік для модернізації української армії та повного переходу на стандарти НАТО;
  •  запуск Ради Україна — НАТО, яка має стати платформою для консультацій у кризових ситуаціях.   

Всі положення щодо майбутнього вступу України країни-члени НАТО узгодили у спільному комюніке. У документі союзники описали бачення того, яким має бути шлях нашої держави до членства в Альянсі.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що 12 липня — важливий день роботи української делегації на саміті НАТО у Вільнюсі. За його словами, у пріоритеті — оборона України.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 12.07.2023 00:45