Фото: Telegram Дениса Шмигаля

Шмигаль зробив остаточну заяву щодо тарифів на воду: чи очікувати збільшення цін

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що місцеві бюджети на сьогодні мають достатньо коштів, щоб взяти на себе під час війни тягар утримання тарифів, зокрема на воду, не перекладаючи це на населення. Тому тарифи на воду збільшуватися не будуть.

Таку заяву очільник уряду зробив в ефірі телемарафону.

"На сьогодні залишки на рахунках місцевих бюджетів складають понад 150 мільярдів гривень. Це дає змогу громадам підтримати водоканали й не покладати додатковий тягар платіжок на громадян", — зауважив Шмигаль.

Він наголосив, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалюючи рішення про збільшення на 32% тарифів на воду, з урядом не консультувалася. Крім того, очільник уряду пообіцяв, що в майбутньому в питаннях тарифів влада діятиме спільно, попередньо комунікуватиме такі рішення з населенням, пропонуватиме компенсаційні механізми.

"Тариф на електроенергію для водоканалів не піднімався, по-перше. По-друге, я наголосив на тому, що місцеві бюджети мають залишки на рахунках і можуть підтримати свої комунальні підприємства, які мають надавати людям якісну питну воду", — сказав Шмигаль.

До того ж Шмигаль порушив питання й цін на пальне в Україні. За його словами, зниження податків у березні минулого року дозволило запобігти здорожчанню пального у важкі часи. Зараз повернення податків на довоєнний рівень — це одне з наших зобов’язань перед МВФ, а також важлива частина підтримки наших Збройних сил.

"Партнери ставлять певні вимоги. Є 19 вимог меморандуму із Міжнародним валютним фондом. Ще з минулого року є вимога про поступове повернення податків ¡ для того, щоб мати спроможність Україні утримувати свої Збройні сили повністю самостійно у належному обсязі протягом війни. Відповідно, повернення податку на додану вартість у розмірі 20% на бензин та дизель, а також повернення акцизів, це близько 514 доларів на тонну акциз на бензин та 140 доларів на тонну акциз на дизель – повертається довоєнний рівень податків на пальне", — сказав Шмигаль.

За його прогнозом, у липні зростання ціни становитиме орієнтовно до п'яти гривень на літрі пального.

"Воно не є критичним, але це буде важливим надходженням у бюджет, як допомога утримувати ЗСУ у боротьбі із російським агресором", — сказав Шмигаль.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, під час свого позачергового засідання скасувала рішення від 29 червня про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. З 1 липня тарифи на послуги 34 водоканалів мали зрости в середньому на 32%.

Президент Володимир Зеленський заявив, що рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо підвищення тарифів на водопостачання, є ганебним та не професійним. Уряд повинен представити варіанти розв'язання даного питання.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 05.07.2023 22:59