1 135 день війни
Особовий склад
919 570
Танки
10 521
Артилерія
25 625
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 597
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Скандал з Іриною Фаріон: у Міносвіти відреагували на вимоги студентів Львівської політехніки
Скріншот з відео

Скандал з Іриною Фаріон: у Міносвіти відреагували на вимоги студентів Львівської політехніки

У Міністерстві освіти та науки України відреагували на скандал з професоркою Львівської політехніки Іриною Фаріон. У відомстві заявили, що підтримують вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників та захисниць. Проте рішення про призначення та звільнення працівників ухвалює виш.

Таку відповідь на журналістський запит "Суспільному" надіслали з Міністерства освіти та науки України.

"Міністерство підтримує вимоги студентів до ЗВО не співпрацювати із людьми, які не розділяють фундаментальні цінності, як-от гідність людини й повага до наших захисників та захисниць", — йдеться у повідомленні.

У МОН додали, що саме виші самостійно призначають та звільняють з посади викладачів і працівників освіти. А тому університети несуть відповідальність за те, щоб ці люди були "не тільки кваліфікованими спеціалістами, але й людьми високих ціннісних орієнтирів та моральних переконань".

Що відомо про мовний скандал з Іриною Фаріон

Фаріон під час інтерв'ю з журналісткою Яніною Соколовою звинуватила військових, зокрема, бійців "Азова", через те, що вони спілкуються російською мовою. Вона заявила, що "не може назвати їх українцями. Її висловлювання традиційно викликали немалий резонанс у суспільстві.

На це їй жорстко та в нецензурній формі відповів колишній командир "Азова" Максим Жорін, заявивши, що її діяльність є далеко не бездоганною. А заступник голови парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат від "Слуги народу" Єгор Чернєв закликав Службу безпеки України перевірити висловлювання.

Водночас уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець також не залишився осторонь конфлікту і наголосив, що поведінка, метою або наслідком якої є приниження їх людської гідності за певними ознаками або створення стосовно такої особи чи групи осіб напруженої, ворожої, образливої або зневажливої атмосфери, — це утиск, форма дискримінації, що заборонена чинним законодавством України.

Реакція "Львівської політехніки"

В офіційному повідомленні на сайті університету наголосили, що у лавах українських захисників воюють представники навчального закладу — студенти, викладачі, працівники, випускники. Зазначається, що у політехніці діє кодекс корпоративної культури, який визначає моральні принципи, правила та норми спілкування і поведінки учасників академічної спільноти університету. Проте Ірина Фаріон свою заяву зробила поза межами вишу.

"Беззаперечно, кожен воїн, який боронить нашу землю і наш народ, незалежно від віросповідання чи мови спілкування, заслуговує найвищої поваги і вдячності. І це — непорушна позиція нашого університету. Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом", — підсумували в Національному університеті "Львівська політехніка".
 
Нагадаємо, студенти Національного університету "Львівська політехніка" вимагають негайно звільнити докторку філологічних наук Ірину Фаріон. 
Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама