1 227 день війни
Особовий склад
1 024 210
Танки
10 988
Артилерія
29 865
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 191
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
43 303
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Скільки корупціонерів сіли до в'язниць за час великої війни: плачевна статистика
Фото: соцмережі

Скільки корупціонерів сіли до в'язниць за час великої війни: плачевна статистика

Майже сім тисяч вироків корупціонерам було винесено від початку повномасштабного вторгнення згідно з даними Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Проте тільки в 1,5% справ порушники отримали покарання у вигляді позбавлення волі.

Про це повідомляє "Опендатабот".

Після тривалої перерви Національне агентство з питань запобігання корупції поновило перевірку декларацій посадовців, й наразі прогнозується, що кількість вироків буде зростати. Найчастіше притягають до відповідальності корупціонерів у Львівській, Вінницькій та Одеській областях.

Від початку повномасштабної війни було винесено 6 877 вироків корупціонерам. Ця кількість є суттєво меншою за передвоєнний період. До порівняння, за цей час щороку виносилось по 2,5 тисячі вироків, тоді як у 2021 році Реєстр корупціонерів поповнився на 6870 записів. Від початку року вже винесено 1758 вироків хабарникам.

За даними "Опендатабот", така динаміка пов’язана з тим, що на початку повномасштабного вторгнення для посадовців подання декларацій було добровільним, а тому й не контролювалося з боку НАЗК.

Через які статті найчастіше засуджують корупціонерів у 2024 році:

  • Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі — 663 вироки або 37.7% від загальної кількості. Це на третину менше, ніж торік.
  • Несвоєчасне подання декларацій — 623 вироків або 35.4%. У порівнянні до минулого року таких порушень побільшало аж у 34 рази. У НАЗК зазначають, що дані про несвоєчасне подання декларацій почали надходити лише з квітня 2024 року, коли завершились одразу три кампанії декларування. Це десятки тисяч заяв, й наразі не всі є опрацьованими. Ймовірно, наступними роками ця цифра зросте та зрівняється з показниками до повномасштабного вторгнення.
  • Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, — 281 вирок або 16%. Це вдвічі менше, ніж торік.

Цьогоріч у 98% випадків зловмисникам присудили штраф — це 1 714 вироків. Лише 1.5% засуджених отримали покарання у вигляді в'язниці — це 27 вироків.

У 2024 році найбільше порушників отримали вироки на Львівщині — 172 або 9.8% від усієї кількості. Трохи менше корупціонерів засудили у Вінницькій області — 151 або 8.6%. Одещина закрила трійку лідерів з показником 115 справ або 6.5%.

Аналітики зауважують, що кількість записів по областях скоріш відбиває процеси стабільної роботи судів, аніж реальні цифри та локалізацію корупціонерів.

Раніше повідомлялось, що майже сім тисяч вироків корупціонерам було винесено від початку повномасштабного вторгнення згідно з даними Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Проте тільки в 1,5% справ порушники отримали покарання у вигляді позбавлення волі.

Нагадаємо, нещодавно українські журналісти оприлюднили рейтинг керівників обласних прокуратур із найвищими пенсіями. Така зацікавленість стала наслідком скандалу з працівниками прокуратури, які отримують пенсії.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама